| Názov školy | Základná škola Široké, 082 37 Široké 141 |
| Adresa školy | 082 37 Široké 141 |
| Telefón | +421 51 79 11 331 |
| zssiroke@zssiroke.edu.sk | |
| WWW stránka | zssiroke.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Obec Široké |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Emil Fotta | 051/7911331 | 0907/105180 | zssiroke@post.sk |
| ZRŠ | Janka Hanudeľová | 051/7911331 | 0907/684252 | |
| ZRŠ | Mgr. Iveta Juhásová | 051/7911422 | 0905/132232 | |
| VP | Július Hanudeľ | 0907/477127 |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Mgr. Anna KAŠČÁKOVÁ | 0907930857 |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Helena HAJDUČINOVÁ | 051/7911249 |
| Mgr. Anna KAŠČÁKOVÁ | 0907/930857 | |
| ostatní zamestnanci | František JENČA | 051/7911876 |
| zástupcovia rodičov | Ing. Anna BARTKOVÁ | 0903/801289 |
| Ing. Kvetoslava STRAKOVÁ | ||
| Žofia KOLLARČÍKOVÁ | ||
| Jozef FABINI | ||
| zástupca zriaďovateľa | Alena TIMKOVÁ | |
| Agata ŠTOFKOVÁ | ||
| Stanislav VALENČIN |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| MZ 1.ročník | Mgr. Iveta JUHÁSOVÁ | 1.roč. | |
| MZ 2.ročník | Mgr. Zuzana GALDUNOVÁ | 2.roč. | |
| MZ 3.ročník | Mgr. Jana KESSLEROVÁ | 3.roč. | |
| MZ 4.ročník | Mgr. Sl. VERČiMÁKOVÁ | 4.roč. | |
| PK SJL | Mgr. Helena HAJDUČINOVÁ | SJL na 2.st.ZŠ | |
| PK M | Mgr. Jana HANUDEĽOVÁ | M na 2.st.ZŠ | |
| PK CJ | Mgr. František HAJDUČIN | AJ, NJ, FJ | |
| PK F a PC | Mgr. Miloslav KIC | PP, F | |
| PK TchV | Ing. Erika BALUCHOVÁ | TchV, ŠPD, Pp | |
| PK HV, TV | Mgr. Jana REBRINSKÁ | HV, TV | |
| PK OV, NV, VV | Mgr. Daniela CAJGOVIČOVÁ | OV,NV,VV | |
| PK Pr | Mgr. Anna KAŠČÁKOVÁ | Pr, CH | |
| PK D, Z | Mgr. Katarína BALUCHOVÁ | Dej, Zem. |
Počet žiakov školy: 511
Počet tried: 20
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 1 | 1 | 1 | 1 | 3 | 3 | 4 | 3 | 3 | 20 |
| počet žiakov | 21 | 22 | 26 | 31 | 74 | 79 | 97 | 83 | 78 | 511 |
| z toho ŠVVP | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| z toho v ŠKD | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6. 2005: súčet / počet dievčat
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2005: súčet / počet dievčat
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: súčet / počet dievčat
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2006
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov |
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 5 | 0 | 18 | 34 | 26 | 1 | 5 | 89 |
| prijatí | 5 | 0 | 18 | 34 | 26 | 1 | 5 | 89 |
| % úspešnosti | 100 | 0 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Trieda | AJ | CvM | CvS | D | EV | FJ | F | HV | CH | I | M | NV | NJ | OV | PoPr |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | |||||||||||||||
| II.A | 0,00 | 1,09 | 0,00 | ||||||||||||
| III.A | 0,00 | 1,81 | 0,00 | ||||||||||||
| IV.A | 0,00 | 1,74 | 0,00 | 0,00 | |||||||||||
| V.A | 2,39 | 2,04 | 1,17 | 2,52 | 0,00 | ||||||||||
| V.B | 2,84 | 2,36 | 1,60 | 2,76 | 0,00 | ||||||||||
| V.C | 2,52 | 1,72 | 2,96 | 0,00 | 2,68 | ||||||||||
| VI.A | 2,73 | 2,31 | 0,00 | 2,27 | 1,00 | 2,69 | 0,00 | 1,92 | |||||||
| VI.B | 1,96 | 2,08 | 1,00 | 2,52 | 0,00 | 2,16 | 1,72 | ||||||||
| VI.C | 2,29 | 2,18 | 2,36 | 1,00 | 2,61 | 0,00 | 1,61 | ||||||||
| VII.A | 2,72 | 2,28 | 2,88 | 1,00 | 2,52 | 0,00 | 1,68 | ||||||||
| VII.B | 2,42 | 2,08 | 1,00 | 3,04 | 0,00 | 2,50 | 1,46 | ||||||||
| VII.C | 2,23 | 1,81 | 2,19 | 1,00 | 2,24 | 0,00 | 1,50 | ||||||||
| VII.D | 2,64 | 0,00 | 2,68 | 1,00 | 2,90 | 0,00 | 2,55 | 1,91 | |||||||
| VIII.A | 2,59 | 0,00 | 0,00 | 2,17 | 2,28 | 1,00 | 2,34 | 2,83 | 0,00 | 2,21 | |||||
| VIII.B | 2,41 | 0,00 | 0,00 | 1,81 | 2,04 | 1,00 | 2,26 | 2,41 | 0,00 | 2,26 | |||||
| VIII.C | 0,00 | 0,00 | 2,59 | 2,67 | 1,00 | 2,67 | 3,04 | 0,00 | 3,00 | 2,30 | |||||
| IX.A | 2,37 | 0,00 | 0,00 | 2,33 | 0,00 | 2,19 | 1,00 | 2,44 | 2,59 | 0,00 | 1,93 | ||||
| IX.B | 0,00 | 0,00 | 2,36 | 2,96 | 1,00 | 2,64 | 2,56 | 0,00 | 2,92 | 1,60 | |||||
| IX.C | 2,15 | 0,00 | 0,00 | 2,04 | 2,12 | 1,00 | 2,31 | 2,46 | 0,00 | 1,58 |
| Trieda | PPr | PP | PV | Pr | P | Prv | RJ | SJL | Spr | ŠP | TchV | TV | Vl | VV | VV np |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | |||||||||||||||
| II.A | 1,00 | 1,23 | 1,00 | 0,00 | 0,00 | ||||||||||
| III.A | 0,00 | 1,81 | 1,92 | 1,00 | 0,00 | 1,81 | 0,00 | ||||||||
| IV.A | 0,00 | 1,29 | 2,03 | 1,00 | 0,00 | 1,48 | 0,00 | ||||||||
| V.A | 2,35 | 2,17 | 1,29 | 1,35 | 1,30 | 1,35 | |||||||||
| V.B | 2,52 | 2,76 | 1,08 | 1,40 | 1,36 | 1,48 | |||||||||
| V.C | 2,68 | 2,72 | 1,28 | 1,60 | 1,36 | 1,44 | |||||||||
| VI.A | 2,62 | 2,27 | 1,00 | 1,00 | 1,00 | 1,19 | |||||||||
| VI.B | 2,04 | 2,08 | 1,00 | 0,00 | 1,00 | 1,00 | 1,08 | ||||||||
| VI.C | 2,68 | 2,32 | 1,00 | 1,29 | 1,00 | 1,07 | |||||||||
| VII.A | 0,00 | 2,84 | 2,80 | 1,00 | 1,00 | 1,00 | 1,08 | ||||||||
| VII.B | 0,00 | 2,33 | 3,08 | 1,04 | 1,00 | 1,00 | 1,08 | ||||||||
| VII.C | 0,00 | 2,12 | 2,32 | 1,00 | 1,00 | 1,08 | 1,15 | 0,00 | |||||||
| VII.D | 0,00 | 3,00 | 3,20 | 1,14 | 0,00 | 1,09 | 1,00 | 1,32 | |||||||
| VIII.A | 0,00 | 2,00 | 2,52 | 1,00 | 0,00 | 1,00 | 1,00 | 1,07 | 0,00 | ||||||
| VIII.B | 0,00 | 1,89 | 2,30 | 1,15 | 0,00 | 1,00 | 1,00 | 1,11 | |||||||
| VIII.C | 0,00 | 2,48 | 2,81 | 1,04 | 1,07 | 1,07 | 1,15 | ||||||||
| IX.A | 2,22 | 0,00 | 2,44 | 1,00 | 0,00 | 1,00 | 1,00 | 1,07 | |||||||
| IX.B | 1,88 | 0,00 | 2,44 | 1,08 | 0,00 | 1,00 | 1,00 | 1,00 | |||||||
| IX.C | 1,50 | 0,00 | 2,27 | 1,00 | 0,00 | 1,00 | 1,00 | 1,00 | 0,00 |
| Trieda | Z |
|---|---|
| I.A | |
| II.A | |
| III.A | |
| IV.A | |
| V.A | 2,00 |
| V.B | 2,40 |
| V.C | 2,44 |
| VI.A | 2,08 |
| VI.B | 1,56 |
| VI.C | 1,93 |
| VII.A | 2,12 |
| VII.B | 1,83 |
| VII.C | 1,81 |
| VII.D | 1,55 |
| VIII.A | 2,10 |
| VIII.B | 2,07 |
| VIII.C | 2,81 |
| IX.A | 1,59 |
| IX.B | 1,36 |
| IX.C | 1,27 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| II.A | 22 | 22 | 0 | 0 |
| III.A | 26 | 26 | 0 | 0 |
| IV.A | 31 | 31 | 0 | 0 |
| V.A | 24 | 20 | 3 | 1 |
| V.B | 25 | 20 | 5 | 0 |
| V.C | 25 | 18 | 7 | 0 |
| VI.A | 26 | 25 | 1 | 0 |
| VI.B | 25 | 25 | 0 | 0 |
| VI.C | 28 | 28 | 0 | 0 |
| VII.A | 25 | 25 | 0 | 0 |
| VII.B | 24 | 22 | 1 | 0 |
| VII.C | 26 | 26 | 0 | 0 |
| VII.D | 22 | 20 | 1 | 0 |
| VIII.A | 29 | 29 | 0 | 0 |
| VIII.B | 27 | 27 | 0 | 0 |
| VIII.C | 27 | 26 | 1 | 0 |
| IX.A | 27 | 27 | 0 | 0 |
| IX.B | 25 | 25 | 0 | 0 |
| IX.C | 26 | 26 | 0 | 0 |
| Spolu: | 511 | 492 | 18 | 1 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 21 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 |
| II.A | 22 | 1514 | 68,82 | 1514 | 68,82 | 0 | 0,00 |
| III.A | 26 | 1825 | 70,19 | 1825 | 70,19 | 0 | 0,00 |
| IV.A | 31 | 2555 | 82,42 | 2545 | 82,10 | 10 | 0,32 |
| V.A | 24 | 3533 | 147,21 | 1963 | 81,79 | 1570 | 65,42 |
| V.B | 25 | 2138 | 85,52 | 2095 | 83,80 | 43 | 1,72 |
| V.C | 25 | 3155 | 126,20 | 2611 | 104,44 | 544 | 21,76 |
| VI.A | 26 | 2361 | 90,81 | 2361 | 90,81 | 0 | 0,00 |
| VI.B | 25 | 2313 | 92,52 | 2313 | 92,52 | 0 | 0,00 |
| VI.C | 28 | 2602 | 92,93 | 2602 | 92,93 | 0 | 0,00 |
| VII.A | 25 | 1684 | 67,36 | 1684 | 67,36 | 0 | 0,00 |
| VII.B | 24 | 2494 | 103,92 | 2494 | 103,92 | 0 | 0,00 |
| VII.C | 26 | 1758 | 67,62 | 1758 | 67,62 | 0 | 0,00 |
| VII.D | 22 | 2486 | 113,00 | 2439 | 110,86 | 47 | 2,14 |
| VIII.A | 29 | 2738 | 94,41 | 2738 | 94,41 | 0 | 0,00 |
| VIII.B | 27 | 2333 | 86,41 | 2326 | 86,15 | 7 | 0,26 |
| VIII.C | 27 | 2974 | 110,15 | 2930 | 108,52 | 44 | 1,63 |
| IX.A | 27 | 1961 | 72,63 | 1961 | 72,63 | 0 | 0,00 |
| IX.B | 25 | 2689 | 107,56 | 2621 | 104,84 | 68 | 2,72 |
| IX.C | 26 | 2396 | 92,15 | 2396 | 92,15 | 0 | 0,00 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | 78 | 80,1 | -1,1 oproti SR |
| Monitor MAT | 78 | 64,1 | +2,7 oproti SR |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 1 | 1 | 1 | 1 | 3 | 3 | 4 | 3 | 3 | 20 |
| šport.prípava | ||||||||||
| Matematika 5.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 1.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 3.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 5.-9. | ||||||||||
| Výtvarná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Hudobná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Technická výchova 5.-9. | ||||||||||
| Variant1.,2.,3. | ||||||||||
| Iné ( uveďte ) |
| Predmet | Ročník | Počet skupín | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|---|
| Poznávanie prírody | prvý | 1 | 1 |
| Pohybová príprava | druhý | 1 | 1 |
| Výtvarná výchova | štvrtý | 1 | 1 |
| Výtvarná výchova | 5.-9.roč. | 1 | 2 |
| Športová príprava | 5.-9.roč./chlapci | 1 | 2 |
| Športová príprava | 5.-9.roč./dievčatá | 1 | 2 |
| Cvičenia zo SJL | 8.ročník | 1 | 2 |
| Cvičenia zo SJL | 9.ročník | 1 | 2 |
| Cvičenia z matematiky | 8.ročník | 1 | 2 |
| Cvičenia z matematiky | 9.ročník | 1 | 2 |
| Francúzsky jazyk | 5.-9.roč. | 1 | 2 |
| Náboženská výchova | 3. a 4.ročník | 2 | 2 |
| Učebný variant | Trieda | Predmet | Počet hodín v týždni |
|---|---|---|---|
| 2 - II.stupeň | 7. A, B, C, D | Práca s počítačom | 4 |
| - " - | 8. A, B, C | Práca s počítačom | 3 |
| - " - | 9. A, B, C | Ruský jazyk | 3 |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | 0 | 0 | 0 |
| Prvého ročníka | 1 | 21 | 0 |
| Bežných tried | 19 | 490 | 0 |
| Špeciálnych tried | 0 | 0 | 0 |
| Pre nadaných | 0 | 0 | 0 |
| Spolu | 20 | 511 | 0 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 29 | 9 | 100 % | 100 % |
| DPP | ||||
| Znížený úväzok | 1 | 2 | 60,8 % | 50 % |
| ZPS | 0 | 0 | ||
| Na dohodu | 1 | 5 | VZP | VZP |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 0 | 30 | 30 |
| vychovávateľov | 0 | 0 | 0 |
| asistentov učiteľa | 0 | 0 | 0 |
| spolu | 0 | 30 | 30 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| 5.A,B | HV | 2 |
| 5.C,6.B,8.ABC | HV | 5 |
| 5.B, 7.ABC | Dejepis | 7 |
| 5.ABC,6.A,C, 7.ABC | Zemepis | 16 |
| 7.ABCD | OV | 4 |
| 7.B | TchV | 1 |
| 7.ABCD, 8.ABC | Práca s počítačom | 14 |
| S p o l u : | 49 = 7,31 % |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | 13 | 1 |
| 2.kvalifikačná skúška | 0 | 1 |
| štúdium školského manažmentu | 0 | 0 |
| špecializačné inovačné štúdium | 29 | 12 |
| špecializačné kvalifikačné | 1 | 2 |
| postgraduálne | 2 | 0 |
| doplňujúce pedagogické | 2 | 1 |
| vysokoškolské nepedagogické | 3 | 0 |
| vysokoškolské pedagogické | 27 | 0 |
| Názov súťaže | Počet žiakov | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo |
|---|---|---|---|---|---|
| Hra PLAMEŇ KMP | 30 | 1.,1.,2.miesto | 1.Ch, 1.D | 1.D, 2.Chl. | 1.D, 10..Chl. |
| Branný viacboj | 16 | 1.-3.miesto | 1.a 2.miesto | 1. a 3.miesto | |
| VV súťaže | 14 | 4 ceny | 6 cien | 4 ceny | |
| NIE DROGÁM | 12 | 1. miesto | |||
| Bedminton žiakov ZŠ | 8 | 1., 1., 2. m. | 2., 3., 3. m. | 5., 8., 8. m. | |
| Malý futbal+Coca cola | 36 | 3., 3., 3. m. | |||
| Vybíjaná ml. ž-čky | 12 | 1.miesto | 3.miesto | ||
| HV:Karaoke show | 3 | 1., 1., 2. m. | 3.miesto | ||
| Matematická olympiáda | 1 | 4.miesto | |||
| KLOKAN | 3 | 3 žiaci | 2 naj. v SR | ||
| MAMES | 1 | 1. miesto | |||
| PYTAGORIÁDA | 90 | 1 úsp.riešiteľ | |||
| ZLATÝ HREBEŇ | 62 | 1., 2.miesto |
Vložiť text o prezentácii školy na verejnosti (napr. vydávanie školského časopisu, školské akadémie, športové a kultúrne akcie, poskytovanie služieb žiakom a rodičom a pod...)
Škola vydáva školský časopisˇ"ŠTVORLÍSTOK", vedúce pp. Kočerhová, Rebrinská. V školskom roku sme uskutočnili slávnostné akadémie k Vianociam a Dňu matiek, kde žiaci v KD Široké vystúpili s bohatým kultúrnym programom. V mesiaci jún škola zorganizovala Olympíjsky deň, kde všetci žiaci školy súťažili vrôznych bežeckých a atletických súťažiach a boli ocenení diplomom a vecnou cenou. Ďalej sa žiaci školy zúčastňovali rôznych športových súťaží organizovaných CVČ a SAŠŠ Prešov, v streľbe družstiev sme skončili na 2. mieste v okrese. Triedni učitelia organizovali návštevy kín a divadiel v okresnom meste ako aj exkurzie so žiakmi vo výrobných podnikoch ako aj v SOU v rámci voľby k povolaniu. Škola dlhodobo uskutočňuje Mliečny program pre žiakov školy momentálne cez firmu Danone. Rodičom a ostatnej verejnosti škola poskytuje možnosť športováho vyžitia sa v telocvični ZŠ.
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
A) Dlhodobé
B) Krátkodobé
C) V školskom roku 2005/2006 boli školou vypracované projekty:
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly:
Druh inšpekcie:
Ak bola inšpekcia vykonaná v šk. roku 2005/2006, uveďte predmety a oblasti (riadenie, proces, podmienky), v ktorých bola dosiahnutá úroveň:
- veľmi dobrá
- dobrá
- priemerná
- málo vyhovujúca
- nevyhovujúca
- kľúčové pozitívne stránky školy
- oblasti vyžadujúce zlepšenie
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Posledná inšpekcia bola na ZŠ vykonaná v dňoch 21.11.- 24.11.2005
Druh inšpekcie : Komplexná - kontrola stavu a hodnotenie úrovne pedagogického riadenia, procesu, výsledkov a podmienok výchovy a vzdelávania na ZŠ.
Inšpekcia zisťovala: - úroveň riadenia
- výchovno-vzdelávacia práca a výsledky na 1.stupni ZŠ
- výchovno-vzdelávacia práca a výsledky na 2.stupni ZŠ v predmetoch : SJL, AJ, NJ, Z, M, F, CH, Pr, TV, HV a NV.
- mimoškolská záujmová činnosť školy
- materiálne vybavenie školy UP, DT, PC a priestormi
Závery inšpekcie vypísané zo Správy o vykonanej inšpekcii:
Výrazným pozitívom školy je práca učiteľov so žiakmi v mimo vyučovacom čase a výsledky žiakov v športových súťažiach na celoštátnej a európskej úrovni. Negatívom školy je úroveň vedomostí žiakov v cudzích jazykoch na základe vykonaných vedomostných testov.
Kvalita činnosti učiteľov, podmienky nimi vytvárané vo vyučovacom procese a efektivita vyučovania sú dobré. Úroveň osvojenia vedomosti a zručností žiakmi je priemerná, vzdelávacie výsledky sú dobré. Namerané vzdelávacie výsledky v testoch sú málo vyhovujúce. Celková úroveň edukačného procesu je priemerná.
Veľmi dobrú úroveň majú činnosti súvisiace s rozvojom osobnosti žiakov, preventívneho a multidisciplinárneho charakteru a významné aktivity školy. Škola má znaky harmonických vzájomných vzťahov medzi žiakmi a učiteľmi. Výchovno-vzdelávací proces celkom je veľmi dobrý. Kvalita priebehu a výsledky výchovy a vzdelávania celkom sú dobré.
Štruktura pedagogického zboru vzhľadom k zameraniu a vzdelávacím aktivitám je dobrá. Priestorové podmienky školy a zabezpečenie učebnými pomôckami sú priemerné. Škola je dobré zabezpečená didaktickou a výpočtovou technikou. Psychohygienické podmienky žiakov a učiteľov sú veľmi dobré. Podmienky výchovy a vzdelávania celkom sú dobré.
Vztýčenie koncepčných zámerov a plánovanie sú na veľmi dobrej úrovni. Odborné a pedagogické riadenie má dobrú úroveň. Na veľmi dobrej úrovni je informačný systém a dodržiavanie učebných plánov. Plnenie učebných osnov je dobré, vzdelávacích štandardov priemerné. Vedenie pedagogickej dokumentácie je na veľmi dobrej úrovni. Dodržiavanie všeobecne záväzných predpisov a orientácia pedagogických zamestnancov v školskej legislatíve je dobrá. Riadenie školy celkom je veľmi dobré.
Celková úroveň školy je dobrá. Výsledky v oblasti kvality priebehu výsledkov výchovy a vzdelávania sú zhodné s priemerom v SR a vyššie ako v Školskom inšpekčnom centre Prešov, v oblasti podmienok výchovy a vzdelávania a riadenia sú vyššie ako priemerné výsledky v základných školách v školskom roku 2004/2005 v Slovenskej republike a Školskom inšpekčnom centre Prešov.
Školská inšpekcia hodnotí na :
veľmi dobrej úrovni:
- prácu učiteľov so žiakmi v mimo vyučovacom čase,
- výsledky žiakov v ekologickom krúžku, športových a branných súťažiach,
- stanovenie koncepcie, zameranie a cieľov výchovy a vzdelávania,
dobrej úrovni:
- kvalitu vyučovania učiteľmi,
- vybavenosť školy didaktickou a vypočtovou technikou,
- odborné, pedagogické riadenie a kontrolný systém,
priemernej úrovni:
- úroveň osvojenia vedomostí a zručností žiakov,
- plnenie vzdelávacích štandardov,
- priestorové podmienky školy,
málo vyhovujúcej úrovni:
- namerané vzdelávacie výsledky v testoch z cudzích jazykov.
V súvislosti so zabezpečením výchovnovzdelávacieho procesu uviesť hodnotenie
- priestorov školy (učebne, odborné učebne, telocvične, ihriská, školská jedáleň a pod.)
- zabezpečenie výučby učebnými pomôckami
- stručnú analýzu súčasného stavu
- potreby a pripravované plány
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pre zabezpečenie výchovno-vzdelávacie procesu má škola vytvorené priemerné podmienky. Budova školy má kapacitu 17 učební, z toho špeciálne: dielňa a telocvičňa. Dve triedy 1.stupňa a 2 počítačové miestnosti a jedna miestnosť pre výučovanie ŠPD sú vytvorené z bývalej školskej bytovky, ktoré sú malé a teda málo vyhovujúce pre školské učebne. V nich sa učia žiaci 1.stupňa a delené triedy 2.stupňa, kde je počet žiakov menej.
V škole je jednosmenné vyučovanie a teda škola nemá podmienky na vytvorenie odborných učební a tým trpí vyučovací proces. V bývalej bytovke je umiestnená aj školská jedáleň a kuchyňou. Jej kapacita je 72 miest a v priemere sa v nej stravuje 160 stravníkov. Po materiálnej a hygienickej stránke je vyhovujúca aj po následnej inšpekcií KŠÚ. V škole je už spomínaná telocvičňa, ktorá spĺňa všetky požiadavky na priebeh V-V procesu.
Škola pri normatívnom financovaní zakúpila dostatok učebných pomôcok, didaktickej techniky i počítačov, ktoré vyučujúci využívajú pri svojej práci.
Budova školy a telocvične ako aj budova školských dielni je 45 ročná. V rámci investícii je potrebné riešiť mnohé veci, ktoré napomôžu k vytvoreniu lepších materiálnych podmienok na vyučovanie. Je to hlavne sedlové zastrešenie hlavnej budovy a telocvične, zateplenie a nová fasada týchto, s tým sú spojené práce na vylepšenie sociálných zariadení a zamurovanie prebytočných okien hlavne na schodištiach a šatniach žiakov. Projekt, ktorý škola spolu so zriaďovateľom vypracovala a poslala v roku 2005 bol posúdený ako dobre vypracovaný, bol v zásobníku na schválenie v roku 2007 sa podľa najnovších informácií nebude realizovať a bude potrebné nové zadanie a teda aj nové investície z našej strany
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
...
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
...
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
...
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
...
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
...
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
Návrh opatrení:
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín |
|---|---|---|
| anglický jazyk - 2. stupeň | 17 | |
| anglický jazyk - 3. a 4. ročník | 24 | |
| aranžovanie | 22 | |
| bedmintonový - 1. stupeň | 11 | |
| bedmintonový - 2. stupeň | 22 | |
| ekologický | 41 | |
| florbalový | 36 | |
| francúzsky jazyk | 13 | |
| futbalový Fričovce | 4 | |
| futbalový Široké | 23 | |
| futbalový Víťaz | 1 | |
| hravá matematika | 20 | |
| internetový 1 | 21 | |
| internetový 2 | 25 | |
| modelársky | 2 | |
| nemecký jazyk | 19 | |
| počítačový 1 | 23 | |
| počítačový 2 | 10 | |
| požiarnický | 31 | |
| stolnotenisový | 12 | |
| strelecký | 24 | |
| školský časopis | 24 | |
| tanečný - 1. stupeň | 23 | |
| tanečný - 2. stupeň | 12 | |
| technická výchova | 11 | |
| televízny | 20 | |
| viacbojárský | 7 | |
| výtvarný | 12 | |
| zdravotnícky | 6 |
Vypracoval: Mgr. Emil Fotta
V Širokom, 7. novembra 2006
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa:
Powered by aSc EduPage