Navigácia

 • Šaliansky Maťko

  11. 12. 2018 sa uskutočnilo školské kolo súťaže Šaliansky Maťko - prednes slovenských povestí. Žiaci  2. - 7. ročníka súťažili v troch kategóriach.

  V I. kategórii sa na 1. mieste umiestnila Laura Imrichová z 2 A, 2. miesto získala Anna Mária Vozárová z 2.A, 

  3. miesto Nikola Andraščíková z 3.A a 4. miesto Sára Mikulčíková z 3.B. 

  V II. kategórii získala 1. miesto Valentína Balogová zo 4.B, 2. miesto Sandra Straková z 5.C, 3. miesto Lukáš Krescanko zo 4.B.

  V III. kategórii získala 1. miesto Sára Kravcová zo 7.A, 2. miesto Aneta Dzurendová zo 6.C a 3. miesto Tadeáš Stašík zo 7.B. Žiaci, ktorí skončili na prvom mieste, postupujú do okresného kola. Víťazom srdečne blahoželáme. 

 • Darujte život starým mobilom

  Aj naša škola sa zapojila do tejto krásnej akcie. Pomôžme spoločne tým, ktorí majú v živote menej šťastia ako my. Podajme pomocnú ruku rodinám, ktoré prežívajú jedno z najťažších období svojho života.
  Oslovte svojich priateľov, známych, kamarátov, spolužiakov... Iste sa v každej domácnosti nájde poškodený, nefunkčný či nepoužívaný mobil. Ak taký doma máte, odneste ho alebo pošlite po svojich známych do našej školy, kde ho deti môžu odovzdať triednej pani učiteľke, alebo pani učiteľke Mgr. Marianne Baluchovej. Nadácia Orange nám za každý mobil venuje sumu 0,50 eur. Čím viac odovzdaných mobilov, tým viac pomoci pre DETI z onkológie.

 • Mikulášsky florbalový turnaj

  Do galérie Mikulášsky florbalový turnaj boli pridané fotografie. UČITELIA 11 : 14 ŽIACI

 • Šarišanček

  Do galérie Šarišanček boli pridané fotografie.

 • Oznam pre darcov krvi


  Oznamujeme darcom, že darovanie krvi 7.12.2018

  v ZŠ Široké je zrušené

  z organizačných dôvodov.

  Ďakujeme za pochopenie.

 • Hour of Code

  Aj na Slovensku odštartuje celosvetová iniciatíva Hodina kódu. Naša škola organizuje Hodinu kódu počas 3-9 decembra. Poukázať má na to, že základy počítačovej vedy a programovania sa môže naučiť každý bez ohľadu na vek, pohlavie, či jazyk. Na Slovensku je iniciátorom Hodiny kódu Microsoft. Hodinu kódu podporujú aj osobnosti ako Bill Gates, Mark Zuckerberg. Kto si chce vyskúšať programovať tanečnú párty?  Registrácia Tanečná párty na ZŠ Široké.

 • Otvorenie novej telocvične

  Do galérie Otvorenie novej telocvične boli pridané fotografie.

  V našej škole, tam to žije,

  vždy sme plní energie...

  Šport nás teší, pohyb baví,

  Chceme byť šťastní a zdraví.

  Naša škola žije športom po celý rok a preto sme ju prihlásili do súťaže o mega cool ceny  do projektu ALL STAR SCHOOL. Súťaž dáva priestor všetkým školám Slovenska odprezentovať a spropagovať svoju športovú činnosť, úspechy a výsledky mladých športovcov, ako aj inovatívne postupy pedagógov pri zážitkovej forme práce s deťmi a mládežou v rámci pohybových aktivít. Nezáleží na tom koľko rekordérov a šampiónov školu navštevuje, ale koľko žiakov sa pravidelne hýbe a len tak pre radosť si aj zašportuje.

  28.11.2018  sa v našej škole natáčalo súťažné video za ktoré budeme môcť v januári hlasovať. Spomedzi všetkých zapojených škôl (ZŠ aj SŠ) vyberie odborná porota tri školy, ktoré najviac žijú pohybom. 1. cenou je street workoutové ihrisko, ďalšie ceny a info https://www.mozebyt.sk/all-star-school/.

  Športom žije naša škola,

  výzvy vždy rád niekto zdolá.

  S učiteľmi každý deň,

  Plníme si ten náš sen.

  Po veľkej prestávke nás čakala ešte milá slávnosť: Dostali sme do užívania krásnu, novú a modernú telocvičňu.   Samozrejme, že sme ju aj hneď vyskúšali. Súťažili dve zmiešané družstvá -   oranžoví a zelení -  v piatich športovo –zábavných disciplínach. V duchu hesla : Nie je dôležité vyhrať, ale zabaviť sa, zvíťazili všetci – súťažiaci, asistenti, dobrovoľníci, rozhodcovia aj fanúšikovia.

  Hýbeme sa všetci spolu,

  Rozhýbeme celú školu.

  Srdcu blízky je nám pohyb,

  nemá o tom nikto pochýb.

  Športové dni radi máme,

  vieme, že si zabeháme.

  Pre radosť aj pre zábavu,

  dajme modrú nášmu zdraviu.

 • Červené stužky

  MIlí učitelia, milí žiaci, 1.12.2018 oslavuje celý svet medzinárodný deň boja proti AIDS. Aj naša škola sa rozhodla zapojiť do celoslovenskej kampane s názvom Červené stužky, ktorú s podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, Obvodného úradu v Žiline (odbor školstva) a mesta Žiliny organizuje Gymnázium sv. Františka v Žiline.  V týždni od 26.11-30.11 budú naši deviataci a učitelia ozdobení malými červenými stužkami, ktoré sú symbolom tejto kampane.

 • Bubnovačka

  Dňa 19.11.2018 sa naša škola pripojila k ďalším školám v rámci 5.ročníka akcie s názvom Bubnovačka, ktorú každoročne organizuje nezisková organizácia Slniečko Slovensko. Jej podstatou je poukázať na  prevenciu týrania a zneužívania detí na celom svete. Žiaci bubnovaním vyjadrili svoj protest proti domácemu násiliu, ktoré sa stále pácha na tých najslabších- deťoch. Verím že toto gesto presvedčí kompetentných aby viac venovali svoju pozornosť ochrane tých najslabších- deťom.

 • Darujte život starým mobilom

  Aj naša škola sa zapojila do tejto krásnej akcie. Pomôžme spoločne tým, ktorí majú v živote menej šťastia ako my. Podajme pomocnú ruku rodinám, ktoré prežívajú jedno z najťažších období svojho života.
  Oslovte svojich priateľov, známych, kamarátov, spolužiakov... Iste sa v každej domácnosti nájde poškodený, nefunkčný či nepoužívaný mobil. Ak taký doma máte, odneste ho alebo pošlite po svojich známych do našej školy, kde ho deti môžu odovzdať triednej pani učiteľke, alebo pani učiteľke Mgr. Marianne Baluchovej. Nadácia Orange nám za každý prinesený mobil venuje sumu 0,50 eur. Čím viac odovzdaných mobilov, tým viac pomoci pre DETI z onkológie.

 • Florbal SK liga dievčatá

  Do galérie Florbal SK liga dievčatá boli pridané fotografie.

 • Exkurzia v Košiciach

  Dňa 20.11.2018 sa žiaci šiesteho ročníka pod vedením pani učiteľky sestry Consolaty, pani učiteľky sestry Jany, pani učiteľky Lazurovej, pani učiteľky Zelinkovej a pani asistentky Imrichovej zúčastnili exkurzie v metropole východu- Košiciach. Spoločne sme navštívili nádherný gotický chrám- Dóm svätej Alžbety, kde sme okrem spoznávania histórie tohto fascinujúceho chrámu zažili aj požehnanie kaplánom miestneho kostola. Okrem tejto pamätihodnosti si žiaci vyskúšali aj výstup na Dómsku vežu Dómu svätej Alžbety. Pre mnohých žiakov to bolo prekonávanie vlastného strachu. Po  návšteve Dómu svätej Alžbety nás čakala prehliadka Východoslovenskej galérie, ktorá si pre našich žiakov pripravila výstavu sôch košického rodáka- sochára Radovana Čerevku a nádherných obrazov slovenských maliarov 19. storočia. Celá exkurzia metropoly východu- Košíc v nás zanechala hlboký dojem a odnášame si z tohto nádherného mesta iba tie najkrajšie spomienky. Už sa tešíme na ďalšiu návštevu tohto nádherného historického mesta. 

 • Beseda so spisovateľom Jozefom Banášom o M. R. Štefánikovi

  Pri príležitosti 100. výročia vzniku ČSR a súťaže Moje mesto pred 100 rokmi zorganizovala ZŠ Československej armády v Prešove Besedu so spisovateľom Jozefom Banášom o M. R. Štefánikovi, na ktorej sa zúčastnili aj žiaci našej školy. Beseda bola spojená s prezentáciou a podpisovaním knihy J. Banáša Prebijem sa! Pán spisovateľ Banáš prítomným veľmi pútavo predstavil svoju novú knihu, porozprával o najdôležitejších okamihoch zo života M. R. Štefánika a odpovedal na množstvo zaujímavých otázok žiakov. Beseda s J. Banášom sa žiakom veľmi páčila, niektorí si kúpili aj jeho novú knihu a získali podpis s venovaním.

   

 • Recykluj a vyhraj s Milk - Agro

   

  Milí rodičia a žiaci,

  prosím znova o Vašu spoluprácu. Naša škola sa opäť zapojila do súťaže Integrácia, to znamená zber viečok z jogurtov Sabi a tetrapakov z mlieka Sabi. V škole sú umiestnené zberné nádoby, len Vás prosím o jedno - VIEČKA A TETRAPAKY MUSIA BYŤ UMYTÉ. Žiaci môžu viečka aj tetrapak nosiť do školy priebežne až do júna 2019. Za Vašu spoluprácu srdečne ďakujeme a dúfame, že sa nám s Vašou pomocou podarí nazbierať viac obalov ako po minulé roky.

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Po stopách Leonarda da Vinciho

  V sobotu sme sa my, turisti zo ZŠ Široké, vybrali na jesenný výlet. Najprv sme vyšli na krásnu Kalváriu v Prešove, prešli sme si kaplnky krížovej cesty, pozreli si slnkom zaliaty výhľad na celé mesto. Vietor nás trošku vyfúkal, tak sme sa zohriali v cukrárni pri čaji a horúcej čokoláde. Videli sme netypickú galériu s obrazmi starého mesta Prešov na stene pri hotelovej akadémii. Popoludnie sme strávili v Leonardiu - na interaktívnej výstave vynálezov Leonarda da Vinciho. Skúšali sme, ako lietajú vtáky, postavili sme si prenosný vojenský most, trošku nás to potrápilo, ale zvládli sme to. Dozvedeli sme sa, že da Vinci písal zrkadlovo, vyskúšali sme si jeho oblečenie, posedeli sme si v jeho pracovni a vymódili sme aj známu Monu Lisu. Prežili sme krásny deň plný nových zážitkov. Už teraz sa tešíme na ďalší výlet.

 • Rodičovské združenie - konzultácie

  Oznamujeme rodičom, že vo štvrtok 15.11.2018 sa v ZŠ Široké uskutoční rodičovské združenie vo forme konzultačných hodín. Konzultácie budú prebiehať od 15.30 -17.30 hod. po štvrťročnej hodnotiacej porade. v jednotlivých triedach.

  Mgr. Adriana Kočerhová, riaditeľka školy

 • Riaditeľské voľno pre žiakov 6. - 9. ročníka

  V zmysle § 150 ods. 5  zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o doplnení niektorých zákonov riaditeľka Základnej školy Široké udeľuje žiakom 6. - 9. ročníka riaditeľské voľno dňa 21.11.2018 z dôvodov organizačného zabezpečenia TESTOVANIA 5.

  Žiaci 1. -4. ročníka sa učia podľa bežného rozvrhu. Žiaci 5. ročníka sa testujú zo SJL a MAT. Žiaci 6. - 9. ročníka sú automaticky odhlásení zo stravy.

   

  Mgr. Adriana Kočerhová, riaditeľka školy

    

 • Florbal SK liga chlapci

  Do galérie Florbal SK liga chlapci boli pridané fotografie.

 • Testovanie 5

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola Široké
  Široké 141, 082 37 Široké

 • +421517911331

Fotogaléria