| Názov školy | Základná škola Široké, 082 37 Široké 141 |
| Adresa školy | Široké 141 |
| Telefón | +421 51 79 11 331 |
| zssiroke@zssiroke.edu.sk | |
| WWW stránka | zssiroke.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Obec Široké |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| RIADITEľ ŠKOLY | Mgr. Emil FOTTA | 051/7911331 | 0907105180 | zssiroke@post.sk |
| ZRŠ | Jana HANUDEĽOVÁ | 051/7911331 | 0907684252 | zssiroke@post.sk |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | ||
|---|---|---|---|
| predseda | Mgr. Anna Kaščáková | 0907930857 | |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Anna Kaščáková | 0907/930857 | |
| Mgr. Helena Hajdučinová | 0907/570660 | ||
| ostatní zamestnanci | František Jenča | 0905/739747 | |
| zástupcovia rodičov | Ing. Anna Bartková | ||
| Jozef Fabini | |||
| Žofia Kollarčíková | |||
| Ing. Kvetoslava Straková | |||
| zástupca zriaďovateľa | Stanislav Valenčin | Agáta Štofková | Alena Timková |
| iní | Milan Doľák |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| 1.ročník | Mgr. I.Kučová | 1.-4.roč. | |
| 2.ročník | Mgr. Mgr. N. Vargová | 1.-4. roč. | |
| 3.ročník | Mgr. Z. Galdunová | 1.-4.roč. | |
| 4.ročník | Mgr. A. Šimková | 1.-4.roč. | |
| PK-SJL | Mgr. H.Hajdučinová | SJL | |
| Pk-M | Jana Hanudeľová | M | |
| PK-CJ | Mgr. Mária Mašlarová | AJ, NJ | |
| PK-TchV | Ing. E.Baluchová | TchV | |
| PK- F,PC | Miloslav Kic | F, PsP | |
| PK-HV,TV | Mgr. J. Rebrinská | HV,TV | |
| PK-OV,NV,VV | Mgr. D.Cajgovičová | VV,OV,NV | |
| PK-Pr, CH | Mgr. A.Kaščáková | CH, Pr | |
| PK-D,Z | Mgr. K.Baluchová | D, Z |
Počet žiakov školy: 482
Počet tried: 20
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 2 | 1 | 1 | 1 | 3 | 2 | 3 | 4 | 3 | 20 |
| počet žiakov | 26 | 22 | 23 | 27 | 72 | 56 | 79 | 96 | 81 | 482 |
| z toho ŠVVP | 1 | 1 | 2 | |||||||
| z toho v ŠKD | 0 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2006: súčet / počet dievčat
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2006: súčet / počet dievčat
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: súčet / počet dievčat
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2007
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 26 | 41 |
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 2 | 0 | 28 | 35 | 18 | 1 | 2 | |
| prijatí | 2 | 0 | 28 | 35 | 18 | 1 | 2 | |
| % úspešnosti | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Trieda | AJ | CvM | CvS | D | EV | FJ | F | HV | CH | I | M | NV | NJ | NJ np | OV |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | |||||||||||||||
| I.B | |||||||||||||||
| II.A | 1,73 | ||||||||||||||
| III.A | 1,22 | ||||||||||||||
| IV.A | 2,00 | ||||||||||||||
| V.A | 2,79 | 2,72 | 1,44 | 3,04 | |||||||||||
| V.B | 2,30 | 1,30 | 2,74 | 2,26 | |||||||||||
| V.C | 2,71 | 2,10 | 1,05 | 2,62 | |||||||||||
| VI.A | 2,42 | 2,36 | 2,14 | 1,00 | 2,50 | 2,11 | 1,93 | ||||||||
| VI.B | 2,35 | 2,04 | 2,11 | 1,00 | 2,43 | 2,63 | 1,71 | ||||||||
| VII.A | 2,44 | 1,88 | 2,20 | 1,00 | 2,48 | 1,48 | |||||||||
| VII.B | 1,92 | 1,88 | 1,00 | 2,54 | 2,15 | 1,38 | |||||||||
| VII.C | 2,79 | 2,36 | 2,39 | 1,00 | 2,64 | 2,04 | |||||||||
| VIII.A | 2,60 | 2,48 | 2,92 | 1,04 | 2,44 | 3,04 | 1,72 | ||||||||
| VIII.B | 2,29 | 2,46 | 1,25 | 2,46 | 3,29 | 2,54 | 1,88 | ||||||||
| VIII.C | 2,28 | 2,00 | 2,48 | 1,20 | 2,28 | 2,60 | 1,76 | ||||||||
| VIII.D | 2,67 | 3,19 | 1,14 | 2,67 | 3,33 | 2,76 | 2,14 | ||||||||
| IX.A | 2,62 | 2,62 | 2,34 | 1,14 | 2,69 | 2,83 | 1,90 | ||||||||
| IX.B | 2,41 | 2,48 | 2,11 | 1,07 | 2,52 | 2,37 | 1,96 | ||||||||
| IX.C | 2,96 | 2,76 | 1,00 | 2,84 | 3,00 | 2,80 | 1,36 |
| Trieda | PoPr | PPr | PP | PV | Pr | P | Prv | RJ | SJL | Spr | ŠP | TchV | TV | Vl | VV |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | |||||||||||||||
| I.B | |||||||||||||||
| II.A | 1,82 | 1,91 | 1,00 | ||||||||||||
| III.A | 1,22 | 1,61 | 1,00 | 1,13 | |||||||||||
| IV.A | 1,85 | 1,89 | 1,00 | 2,07 | |||||||||||
| V.A | 2,76 | 3,00 | 1,44 | 1,32 | 1,42 | 1,48 | |||||||||
| V.B | 2,70 | 2,74 | 1,42 | 1,30 | 1,17 | 1,26 | |||||||||
| V.C | 2,67 | 2,62 | 1,35 | 1,29 | 1,14 | 1,24 | |||||||||
| VI.A | 2,32 | 2,00 | 1,00 | 1,00 | 1,04 | 1,07 | |||||||||
| VI.B | 2,11 | 2,14 | 1,00 | 1,00 | 1,00 | 1,11 | |||||||||
| VII.A | 1,92 | 2,28 | 1,00 | 1,00 | 1,16 | 1,00 | |||||||||
| VII.B | 1,69 | 1,96 | 1,04 | 1,04 | 1,04 | 1,23 | |||||||||
| VII.C | 2,64 | 2,54 | 1,00 | 1,00 | 1,00 | 1,00 | |||||||||
| VIII.A | 2,08 | 2,56 | 1,00 | 1,28 | 1,04 | 1,12 | |||||||||
| VIII.B | 1,92 | 2,75 | 1,17 | 1,00 | 1,00 | 1,08 | |||||||||
| VIII.C | 1,80 | 2,24 | 1,04 | 1,00 | 1,04 | 1,24 | |||||||||
| VIII.D | 2,24 | 2,90 | 1,10 | 1,00 | 1,00 | 1,10 | |||||||||
| IX.A | 2,55 | 2,48 | 1,10 | 1,03 | 1,04 | 1,00 | |||||||||
| IX.B | 2,15 | 2,22 | 1,07 | 1,00 | 1,24 | 1,00 | |||||||||
| IX.C | 2,60 | 2,56 | 1,00 | 1,00 | 1,17 | 1,08 |
| Trieda | VV np | Z |
|---|---|---|
| I.A | ||
| I.B | ||
| II.A | ||
| III.A | ||
| IV.A | ||
| V.A | 2,68 | |
| V.B | 2,35 | |
| V.C | 2,24 | |
| VI.A | 1,82 | |
| VI.B | 2,11 | |
| VII.A | 1,92 | |
| VII.B | 1,65 | |
| VII.C | 2,21 | |
| VIII.A | 2,08 | |
| VIII.B | 2,17 | |
| VIII.C | 1,48 | |
| VIII.D | 1,86 | |
| IX.A | 1,69 | |
| IX.B | 1,59 | |
| IX.C | 2,36 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| I.A | 13 | 0 | 0 | 13 |
| I.B | 13 | 0 | 0 | 13 |
| II.A | 22 | 22 | 0 | 0 |
| III.A | 23 | 23 | 0 | 0 |
| IV.A | 27 | 27 | 0 | 0 |
| V.A | 25 | 21 | 4 | 0 |
| V.B | 24 | 21 | 2 | 1 |
| V.C | 23 | 20 | 1 | 2 |
| VI.A | 28 | 28 | 0 | 0 |
| VI.B | 28 | 28 | 0 | 0 |
| VII.A | 25 | 25 | 0 | 0 |
| VII.B | 26 | 26 | 0 | 0 |
| VII.C | 28 | 28 | 0 | 0 |
| VIII.A | 25 | 25 | 0 | 0 |
| VIII.B | 24 | 22 | 2 | 0 |
| VIII.C | 26 | 25 | 0 | 1 |
| VIII.D | 21 | 20 | 1 | 0 |
| IX.A | 29 | 29 | 0 | 0 |
| IX.B | 27 | 27 | 0 | 0 |
| IX.C | 25 | 25 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 13 | 669 | 51,46 | 669 | 51,46 | 0 | 0,00 |
| I.B | 13 | 642 | 49,38 | 642 | 49,38 | 0 | 0,00 |
| II.A | 22 | 629 | 28,59 | 629 | 28,59 | 0 | 0,00 |
| III.A | 23 | 1675 | 72,83 | 1675 | 72,83 | 0 | 0,00 |
| IV.A | 27 | 1740 | 64,44 | 1740 | 64,44 | 0 | 0,00 |
| V.A | 25 | 3171 | 126,84 | 2676 | 107,04 | 495 | 19,80 |
| V.B | 24 | 3693 | 153,88 | 2691 | 112,13 | 1002 | 41,75 |
| V.C | 23 | 3310 | 143,91 | 2265 | 98,48 | 1045 | 45,43 |
| VI.A | 28 | 1972 | 70,43 | 1972 | 70,43 | 0 | 0,00 |
| VI.B | 28 | 1787 | 63,82 | 1787 | 63,82 | 0 | 0,00 |
| VII.A | 25 | 2104 | 84,16 | 2104 | 84,16 | 0 | 0,00 |
| VII.B | 26 | 3162 | 121,62 | 3125 | 120,19 | 37 | 1,42 |
| VII.C | 28 | 2666 | 95,21 | 2666 | 95,21 | 0 | 0,00 |
| VIII.A | 25 | 2157 | 86,28 | 2157 | 86,28 | 0 | 0,00 |
| VIII.B | 24 | 2032 | 84,67 | 2026 | 84,42 | 6 | 0,25 |
| VIII.C | 26 | 1792 | 68,92 | 1792 | 68,92 | 0 | 0,00 |
| VIII.D | 21 | 1868 | 88,95 | 1845 | 87,86 | 23 | 1,10 |
| IX.A | 29 | 3212 | 110,76 | 3182 | 109,72 | 30 | 1,03 |
| IX.B | 27 | 2927 | 108,41 | 2890 | 107,04 | 37 | 1,37 |
| IX.C | 25 | 2970 | 118,80 | 2964 | 118,56 | 6 | 0,24 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | 81 | 81,12 | - 1,23 |
| Monitor MAT | 81 | 65,78 | - 2,45 |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 2 | 1 | 1 | 1 | 3 | 2 | 3 | 4 | 3 | 20 |
| šport.prípava | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
| Matematika 5.-9. | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
| Cudzie jazyky 1.-9. | - | - | - | - | , | , | - | - | - | - |
| Cudzie jazyky 3.-9. | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
| Cudzie jazyky 5.-9. | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
| Výtvarná výchova 1.-9. | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
| Hudobná výchova 1.-9. | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
| Technická výchova 5.-9. | - | - | - | - | -- | - | - | - | - | - |
| Variant1.,2.,3. | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | |
| Iné ( uveďte ) | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
| Predmet | Ročník | Počet skupín | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|---|
| Pohybová príprava | 1.-4. | 4 | 4 |
| Výtvarná výchova | 1.-4. | 1 | 1 |
| Poznávanie prírody | 1.-4. | 1 | 1 |
| Cvičenia zo SJL | 8.-9. | 2 | 4 |
| Cvičenia z M | 8.-9. | 2 | 4 |
| Športová príprava | 5.-9. | 2 | 4 |
| Výtvarná výchova | 5.-9. | 1 | 2 |
| Francúzsky jazyk | 5.-9. | 1 | 2 |
| Učebný variant | Trieda | Predmet | Počet hodín v týždni |
|---|---|---|---|
| 2 | 7.-9. | Práca s počítačom | 10 |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | 0 | 0 | 0 |
| Bežných tried | 20 | 482 | 2 |
| Špeciálnych tried | 0 | 0 | 0 |
| Pre nadaných | 0 | 0 | 0 |
| Spolu | 20 | 482 | 2 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 28 | 11 | ||
| DPP | 0 | 0 | ||
| Znížený úväzok | 1 | 1 | ||
| ZPS | 0 | 0 | ||
| Na dohodu | 0 | 0 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 0 | 29 | 29 |
| vychovávateľov | 0 | 0 | 0 |
| asistentov učiteľa | 0 | 0 | 0 |
| spolu | 0 | 29 | 29 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| 5. | D, Z | 12 |
| 6. | D | 2 |
| 7. | D, Z, PP, HV | 13 |
| 8. | OV,PP, HV, D, Z | 24 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | 14 | 1 |
| 2.kvalifikačná skúška | 0 | 0 |
| štúdium školského manažmentu | 0 | 1 |
| špecializačné inovačné štúdium | 2 | 2 |
| špecializačné kvalifikačné | 1 | 1 |
| postgraduálne | 1 | 0 |
| doplňujúce pedagogické | 1 | 1 |
| vysokoškolské pedagogické | 0 | 0 |
| vysokoškolské nepedagogické | 0 | 0 |
| Názov súťaže | Počet žiakov | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo |
|---|---|---|---|---|---|
| MOZ | 2 | 2 | |||
| HK | 8 | 2 |
Vložiť text o prezentácii školy na verejnosti (napr. vydávanie školského časopisu, školské akadémie, športové a kultúrne akcie, poskytovanie služieb žiakom a rodičom a pod...)
Škola pravidelne vydáva školský časopis "ŠTVORLISTOK", pravidelne pripravujeme kultúrne programy k VIANOCIAM a ku DŇU MATIEK, žiaci spestrujú aj iné podujatia svojim kultúrnym programom.
V športovej oblasti výrazne vynikajú mladí hasiči, ktorí vzhrali medzinárodnú súťaž CTIF vo Švédsku v kategórii dievčát a stali sa majsterkami Európy.
V brannom viacboji žiakov ZŠ na majstrovstvách SR naše družstvo skončilo na druhom mieste a výrazné úspechy dosahujú aj bedmintonisti, kde traja naši žiaci v rebričku SR figurujú v desiatke najlepších na Slovensku.
V rámci poskytovania služieb žiakom a rodičom, škola v tomto školskom roku vyplatila cestovné dochádzajúcim žiakom v celkovej výške 302 000,- Sk. Vyplacali sme rodičom dávky vhmotnej núdzi, ktoré dotovala sociálna poisťovňa.
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
A) Dlhodobé - projekt na modernizáciu a rekonštrukciu budovy a telocvične ZŠ
B) Krátkodobé - Strom života, modernizácia v oblasti IKT
C) V školskom roku 2006/2007 boli školou vypracované projekty: Ku modernizácii školskej jedálne, a k modernizácii počítačových učební (200 000,- Sk)
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 21.- 24.11.2005
Druh inšpekcie: Komplexná
Ak bola inšpekcia vykonaná v šk. roku 2006/2007, uveďte predmety a oblasti (riadenie, proces, podmienky), v ktorých bola dosiahnutá úroveň:
- veľmi dobrá
- dobrá
- priemerná
- málo vyhovujúca
- nevyhovujúca
- kľúčové pozitívne stránky školy
- oblasti vyžadujúce zlepšenie
V súvislosti so zabezpečením výchovnovzdelávacieho procesu uviesť hodnotenie
- priestorov školy (učebne, odborné učebne, telocvične, ihriská, školská jedáleň a pod.): priemerna
- zabezpečenie výučby učebnými pomôckami: dobrá
- stručnú analýzu súčasného stavu: dobrá
- potreby a pripravované plány: nákup nového školského nábytku do tried, modernizácia školských šatní a WC
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
V rámci normatívneho financovania školstva SR.
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
Spomínané financovanie rodičov žiakov, ktorí splňajú podmienky dávok v hmotnej núdzi.
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
Škole odovzdalo 464 žiakov vzdelávacie poukazy, ktorí pracovali v 28-ich záujmových krúžkoch.
Finančné prostriedky v hodnote 80,-Sk na žiaka/mesiac škola využívala na zabezpečenie krúžkov pomôckami, cestovné na súťaže a vyplácala finančnú odmenu za vedenie krúžkov.
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
Škola dostala finančnú dotáciu od Obce za prenájom priestorov školy a telocvične, za odpredaj vyradených stoličiek a radiatorových článkov v celkovej hodnote 34 040,- Sk, ktoré škola využila na nákup športových a učebných pomôcok.
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
Formou sponzorstva na reprezentáciu mladých hasičov sme dostali finančný príspevok od VSE Košice 16 000,- Sk a od firmy COCA COLA za poriadanie ich futbalového turnaja 2 000,- Sk. Tieto finančné prostriedky sa využili na činnosti krúžku mladých hasičov na nákup lôpt do telocvične.
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky: Vedomostná úroveň žiakov školy je v celku dobrá. Evidujeme značný počet žiakov, ktorí sa na vyučovanie pravidelne pripravujú a dosahujú výborných V-V výsledkov, tí úspešne školu reprezentujú v rôznych vedomostných súťažiach, je slaby stred a bohužiaľ evidujeme veľa žiakov, ktorí sa na vyučovanie nepripravujú a ich vedomosti sú slabé.
Výborné výsledky škola dosahuje v mimoškolskej záujmovej oblasti.
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:Nedostatky vidíme hlavne vo vedomostiach žiakov v cudzom jazyku aj napriek tomu, že tieto predmety vyučujeme odborne.
Návrh opatrení:
1. Naďalej pokračovať v pravidelnej príprave a tréningoch s talentovanými žiakmi v rôznych druhoch športu.
2. Hľadať vhodné metódy a formy moderných vyučovacích prístupoch s využívaním vhodných učebných pomôcok na vyučovanie a nabadať žiakov k uvedomelému pravidelnému prístupu prípravy na vyučovanie.
3. Zlepšiť kvalitu výchovnovzdelávacieho procesu vo vyučovaní cudzích jazykov (AJ, NJ), a zdôrazňovať žiakom potrebu získavania vedomosti i vzhľadom k vstupu SR do EÚ a potreby znalosti cudzích jazykov na trhu práce a následného uplatnenia v živote.
4. Zo strany vyučujúcich, potreba pravidelnej prípravy na vyučovacioe hodiny, uplatňovať vhodné moderné vyučovacie metódy vo vyučovaní za účelom zlepšenia V-V výsledkov žiakov.
5. Skvalitniť kontrolnú a hospitačnú činnosť zo strany vedenia školy, zamerať sa na tie vyučovacie predmeta, kde úroveň vedomosti žiakov nie je na žiaducej úrovni.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín |
|---|---|---|
| ako na počítač 4. - 6. ročník | 25 | 1 |
| ako na počítač 7. - 9. ročník | 12 | 1 |
| anglický jazyk - 2. stupeň | 18 | 1 |
| aranžovanie | 17 | 1 |
| bedmintonový - 1. stupeň | 21 | 1 |
| bedmintonový - 2. stupeň | 20 | 1 |
| ekologický | 25 | 1 |
| florbalový | 31 | 1 |
| francúzsky jazyk | 14 | 1 |
| futbalový Fričovce | 0 | |
| futbalový Široké | 18 | 1 |
| futbalový Víťaz | 10 | 1 |
| hravá matematika | 16 | 1 |
| internetový 1 | 13 | 1 |
| internetový 2 | 42 | 2 |
| nemecký jazyk | 3 | 1 |
| pekárka-cukrárka | 14 | 1 |
| poľovnícky | 10 | 1 |
| požiarnický | 23 | 1 |
| stolnotenisový | 5 | 1 |
| strelecký | 14 | 1 |
| školský časopis | 39 | 2 |
| tanečný - 1. stupeň | 15 | 1 |
| technická výchova | 10 | 1 |
| televízny | 10 | 1 |
| viacbojárský a strelecký | 8 | 1 |
| volejbalový | 7 | 1 |
| výtvarný | 13 | 1 |
| zdravotnícky | 10 | 1 |
Vypracoval: Mgr. Emil Fotta
V Širokom, 30. júna 2007
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa:1. júla 2007
Powered by aSc EduPage