| Názov školy | Základná škola Široké, 082 37 Široké 141 |
| Adresa školy | Široké 141 |
| Telefón | +421 51 79 11 331 |
| zssiroke@post.sk | |
| WWW stránka | zssiroke.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Obec ŠIROKÉ |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Emil Fotta | 051/7911331 | 0907/105180 | zssiroke@post.sk |
| ZRŠ | Jana Hanudeľová | 051/7911331 | 0907/684252 | zssiroke@post.sk |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Mgr. Tibor KESSLER | 0907/317438 |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Tibor KESSLER | 0907/317438 |
| podpredseda | Ing. Erika BALUCHOVÁ | 0918/642155 |
| ostatní zamestnanci | František JENČA | 0905/739747 |
| zástupcovia rodičov | Peter BALOGA | 0905/778085 |
| Renáta ŠIROCKÁ | 0905/118618 | |
| Iveta STRAKAYOVÁ | 0911/350732 | |
| Lenka MARIŇÁKOVÁ | 0905/760302 | |
| zástupca zriaďovateľa | Stanislav VALENČIN | 0915/359792 |
| Agáta ŠTOFKOVÁ | 0907/578145 | |
| Monika PRIBULOVÁ | 0902/122453 | |
| iní | Mgr. Hedviga VAŠČÁKOVÁ | 0915/651778 |
| Rada školy začala | svoje volebné obdobie | od 19. mája 2008 |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| MZ 1. ročník | Mgr. Nadežda Vargová | 1.-4.roč. | Obvod Široké, Víťaz, Fričovce |
| MZ 2. ročník | Mgr. Daniela Šimková | 1.-4.roč. | |
| MZ 3. ročník | Mgr. Zuzana Galdunová | 1.-4.roč. | |
| MZ 4. ročník | Mgr. Jana Kesslerová | 1.-4.roč. | |
| PK - SJL | Mgr. Helena Hajdučinová | SJL | |
| PK - M | Mgr. Jana Hanudeľová | M | |
| PK - CJ | Mgr. Mária Mašlarová | AJ, NJ, FJ | |
| PK - CH, Pr | Mgr. Anna Kaščáková | CH, Pr | |
| PK - F | Mgr. Anna Vlčeková | F | |
| PK - TchV | Ing. Erika Baluchová | TchV | |
| PK - D, Z, OV | Mgr. Katarína Baluchová | D, Z, OV | |
| PK - HV, VV, NV | Mgr. Terézia Andrejkovičová | HV, VV, NV | |
| PK - TV, PP | Mgr. Tibor Kessler | TV, Práca s počítačom |
Počet žiakov školy: 452
Počet tried: 20
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 2 | 1 | 1 | 1 | 3 | 3 | 2 | 3 | 4 | 20 |
| počet žiakov | 25 | 26 | 20 | 22 | 64 | 60 | 56 | 80 | 94 | 447 |
| z toho ŠVVP | 0 | 0 | 2 | 1 | 11 | 2 | 2 | 0 | 0 | 18 |
| z toho v ŠKD | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2007: súčet / počet dievčat
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2007: súčet / počet dievčat
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: súčet / počet dievčat
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2008
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 4 | 2 | 1 | 0 | 1 | 94 | 102 |
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 4 | 0 | 17 | 46 | 31 | 1 | 3 | 102 |
| prijatí | 4 | 0 | 17 | 46 | 31 | 1 | 3 | 102 |
| % úspešnosti | 100 | 0 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Trieda | AJ | CvM | CvS | D | EV | FJ | F | HV | CH | I | M | NV | NJ | NJ np | OV |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| II.A | 1,31 | a | |||||||||||||
| III.A | 1,80 | 1,65 | a | ||||||||||||
| IV.A | 2,14 | 1,68 | a | ||||||||||||
| VI.A | 2,28 | 2,42 | 2,32 | 1,26 | 2,47 | a | 1,89 | ||||||||
| VI.B | 2,5 | 2,23 | 1,5 | 2,5 | a | 2,45 | 2 | ||||||||
| VI.C | 2,39 | 2,11 | 2,22 | 1,28 | 2,61 | a | 1,89 | ||||||||
| VII.A | 2,26 | 2,14 | 2,04 | 1 | 2,68 | a | 2,22 | 1,96 | |||||||
| VII.B | 2,61 | 2,25 | 2,14 | 1 | 2,5 | a | 2,3 | 2,04 | |||||||
| VIII.A | 2,71 | 1,96 | 2,21 | 1 | 2,42 | 2,75 | a | 1,29 | |||||||
| VIII.B | 2,14 | 1,96 | 1,07 | 2,54 | 2,64 | a | 2,46 | 1,32 | |||||||
| VIII.C | 3,04 | 2,82 | 2,21 | 1 | 2,57 | 2,71 | a | 1,5 | |||||||
| IX.A | 2,19 | 3,08 | 2,5 | 1,04 | 3,04 | 3 | a | 1,31 | |||||||
| IX.B | 2,59 | 2,45 | 1 | 2,68 | 2,73 | a | 2,82 | 1,18 | |||||||
| IX.C | 2,5 | 2,46 | 2,19 | 1 | 2,5 | 2,58 | a | 1,5 | |||||||
| IX.D | 2,85 | 2,45 | 1,25 | 3,05 | 3,05 | a | 2,9 | 1,8 | |||||||
| I.A | a | ||||||||||||||
| I.B | a | ||||||||||||||
| V.A | 2,17 | 1,96 | 1,04 | 2,39 | a | ||||||||||
| V.B | 2,38 | 2,14 | 1,29 | 2,71 | a | ||||||||||
| V.C | 1,59 | 1,12 | 3,06 | a | 1,24 |
| Trieda | PoPr | PPr | PP | PV | Pr | P | Prv | RJ | SJL | Spr | ŠP | TchV | TV | Vl | VV |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| II.A | 0 | 1,00 | 1,23 | 1 | a | a | |||||||||
| III.A | a | 1,50 | 1,60 | 1 | a | 1,35 | a | ||||||||
| IV.A | a | 1,14 | 1,68 | 1 | a | 1,32 | a | ||||||||
| VI.A | 2,21 | 2,37 | 1 | 1,32 | 1,39 | 1,11 | |||||||||
| VI.B | 2,23 | 2,5 | 1,09 | 1,27 | 1,18 | 1,09 | |||||||||
| VI.C | 2,28 | 2,44 | 1,11 | 1,22 | 1,22 | 1 | |||||||||
| VII.A | 1,93 | 2,11 | 1 | 1 | 1 | 1,07 | |||||||||
| VII.B | 2,29 | 2,36 | 1 | 1 | 1 | 1 | |||||||||
| VIII.A | 2 | 2,33 | 1 | 1 | 1,29 | 1 | |||||||||
| VIII.B | 2 | 2,25 | 1,07 | 1,07 | 1,25 | 1,07 | |||||||||
| VIII.C | 2,07 | 2,5 | 1 | 1,14 | 1 | 1 | |||||||||
| IX.A | 2,15 | 2,62 | 1 | 1 | 1,04 | 1,04 | |||||||||
| IX.B | 2,18 | 2,55 | 1 | 1 | 1 | 1 | |||||||||
| IX.C | 1,85 | 2,23 | 1 | 1 | 1,04 | 1 | |||||||||
| IX.D | 2,5 | 2,8 | 1,05 | 1 | 1 | 1 | |||||||||
| I.A | |||||||||||||||
| I.B | |||||||||||||||
| V.A | 2,61 | 2,61 | 1 | 1,17 | 1,39 | 1,13 | |||||||||
| V.B | 1,95 | 2,95 | 1,36 | 1,29 | 1,52 | 1,14 | |||||||||
| V.C | 2,47 | 3,12 | 1,47 | 1,24 | 1,35 | 1,12 |
| Trieda | VV np | Z |
|---|---|---|
| II.A | ||
| III.A | ||
| IV.A | ||
| VI.A | 2,21 | |
| VI.B | 2,14 | |
| VI.C | 1,94 | |
| VII.A | 1,93 | |
| VII.B | 1,86 | |
| VIII.A | 2,29 | |
| VIII.B | 1,86 | |
| VIII.C | 1,96 | |
| IX.A | 1,81 | |
| IX.B | 1,41 | |
| IX.C | 1,42 | |
| IX.D | 1,55 | |
| I.A | ||
| I.B | ||
| V.A | 1,91 | |
| V.B | 2,24 | |
| V.C | 2,29 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| II.A | 26 | 26 | 0 | 0 |
| III.A | 20 | 20 | 0 | 0 |
| IV.A | 22 | 22 | 0 | 0 |
| VI.A | 20 | 19 | 0 | 1 |
| VI.B | 22 | 21 | 1 | 0 |
| VI.C | 18 | 18 | 0 | 0 |
| VII.A | 28 | 28 | 0 | 0 |
| VII.B | 28 | 28 | 0 | 0 |
| VIII.A | 24 | 24 | 0 | 0 |
| VIII.B | 28 | 26 | 2 | 0 |
| VIII.C | 28 | 28 | 0 | 0 |
| IX.A | 26 | 26 | 0 | 0 |
| IX.B | 22 | 22 | 0 | 0 |
| IX.C | 26 | 26 | 0 | 0 |
| IX.D | 20 | 20 | 0 | 0 |
| I.A | 12 | 12 | 0 | 0 |
| I.B | 13 | 13 | 0 | 0 |
| V.A | 23 | 23 | 0 | 0 |
| V.B | 22 | 20 | 1 | 1 |
| V.C | 19 | 16 | 1 | 2 |
| Spolu: | 447 | 438 | 5 | 4 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| II.A | 26 | 594 | 0 | 594 | 22,84 | 0 | 0,00 |
| III.A | 20 | 521 | 0 | 521 | 26,05 | 0 | 0,00 |
| IV.A | 22 | 830 | 0 | 830 | 37,72 | 0 | 0,00 |
| VI.A | 20 | 1195 | 11 | 1393 | 69,65 | 0 | 0,00 |
| VI.B | 22 | 1022 | 56 | 966 | 43,91 | 56 | 2,55 |
| VI.C | 19 | 1068 | 0 | 1068 | 56,21 | 0 | 0,00 |
| VII.A | 28 | 1012 | 0 | 1012 | 36,14 | 0 | 0,00 |
| VII.B | 28 | 862 | 0 | 862 | 30,79 | 0 | 0,00 |
| VIII.A | 24 | 827 | 0 | 825 | 34,38 | 2 | 0,08 |
| VIII.B | 28 | 1640 | 42 | 1640 | 58,57 | 42 | 1,50 |
| VIII.C | 28 | 1014 | 0 | 1014 | 36,21 | 0 | 0,00 |
| IX.A | 26 | 1136 | 0 | 1136 | 43,69 | 0 | 0,00 |
| IX.B | 22 | 1187 | 0 | 1187 | 53,95 | 0 | 0,00 |
| IX.C | 26 | 675 | 6 | 669 | 25,73 | 6 | 0,23 |
| IX.D | 20 | 1035 | 32 | 1003 | 50,15 | 32 | 1,60 |
| I.A | 13 | 153 | 0 | 153 | 11,76 | 0 | 0,00 |
| I.B | 13 | 465 | 0 | 465 | 35,77 | 0 | 0,00 |
| V.A | 23 | 777 | 0 | 777 | 33,78 | 0 | 0,00 |
| V.B | 22 | 1624 | 374 | 1250 | 56,82 | 374 | 17,00 |
| V.C | 19 | 1365 | 724 | 641 | 33,74 | 724 | 38,11 |
| Spolu : | 451 | 19429 | 1236 | 18193 | 40,34 | 1236 | 27,41 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | 94 | 65,3 | SR - 58,1 |
| Monitor MAT | 94 | 67,4 | SR - 56,3 % |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 2 | 1 | 1 | 1 | 3 | 3 | 2 | 3 | 4 | 20 |
| šport.prípava | ||||||||||
| Matematika 5.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 1.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 3.-9. | / | / | ||||||||
| Cudzie jazyky 5.-9. | ||||||||||
| Výtvarná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Hudobná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Technická výchova 5.-9. | ||||||||||
| Variant1.,2.,3. | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | |||
| Iné ( uveďte ) |
| Predmet | Ročník | Počet skupín | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|---|
| Anglický jazyk | 1. | 2 | 2 |
| Cvičenia zo SJL | 8.-9. | 2 | 4 |
| Cvičenia z M | 8.-9. | 2 | 4 |
| Športová príprava | 5.-9. | 2 | 4 |
| Výtvarná výchova | 5.-9. | 1 | 2 |
| Nemecký jazyk | 5.-9. | 1 | 2 |
| Francúzsky jazyk | 5.-9. | 1 | 2 |
| Spolu: | 11 | 20 |
| Učebný variant | Trieda | Predmet | Počet hodín v týždni |
|---|---|---|---|
| 2 | 7.-9. | Práca s počítačom | 18 |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | 0 | 0 | 0 |
| Prvého ročníka | 2 | 25 | 0 |
| Bežných tried | 18 | 422 | 18 |
| Špeciálnych tried | 0 | 0 | 0 |
| Pre nadaných | 0 | 0 | 0 |
| Spolu | 20 | 447 | 18 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 27 | 10 | 1 | 2 |
| DPP | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Znížený úväzok | 1 | 2 | 1 | 2 |
| ZPS | 1 | 0 | 0 | 0 |
| Na dohodu | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Spolu: | 29 | 12 | 2 | 4 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 0 | 29 | 29 |
| vychovávateľov | 0 | 0 | 0 |
| asistentov učiteľa | 0 | 0 | 0 |
| spolu | 0 | 29 | 29 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| 0 | 0 | 0 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | 14 | 1 |
| 2.kvalifikačná skúška | 1 | 0 |
| štúdium školského manažmentu | 0 | 1 |
| špecializačné inovačné štúdium | 2 | 2 |
| špecializačné kvalifikačné | 1 | 1 |
| postgraduálne | 0 | 0 |
| doplňujúce pedagogické | 2 | 0 |
| vysokoškolské pedagogické | 29 | 0 |
| vysokoškolské nepedagogické | 0 | 0 |
| Názov súťaže | Počet žiakov | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo |
|---|---|---|---|---|---|
| Pytagoriáda | 35 | 1 | |||
| Matematická olympiáda | 1 | 1 | |||
| Vybijaná | 12 | 4.miesto | |||
| Basketbal dievčatá | 12 | 3.miesto | |||
| Street hockey | 11 | 1.miesto | 3.miesto | ||
| Basketbal chlapci | 11 | 4.miesto | |||
| Bedminton | 13 | 1.miesto | postup | 2. 2x,3.1x | |
| Impulz-ved.súť. | 4 | 4.,5.,10.m. | |||
| Streľba | 6 | 2.miesto-chl | |||
| Branný viacboj | 6 | 1.m.-2x | 2.a3.miesto | 2.a3.miesto | 3.m. ČR |
| Mladí hasiči | 20 | 2x 1.miesto | 1.a2.miesto | bude | 1.m.Švédsko |
| Európa v škole- lit.s. | 6 | 2 postup | |||
| Slávici z lavice | 2 | 2 | 1 | ||
| Keramika VV súťaž | 1 čest.uz. | ||||
| Vesmír pčami detí-VV | 3 | 3 ocenenia | |||
| Európa v škole - VV | 2 | 2 ocenení | |||
| Keď boli prázdniny-VV | 3 | 3 ocenení | |||
| Pestrá paleta jesene | 2 | 2 ocenení | |||
| NIE DROGÁM | 6 | 2. miesto |
Vložiť text o prezentácii školy na verejnosti (napr. vydávanie školského časopisu, školské akadémie, športové a kultúrne akcie, poskytovanie služieb žiakom a rodičom a pod...)
Škola pravidelne vydáva školský časopis "ŠTVORLISTOK", poriadame školské akadémie k VIANOCIAM, ku DŇU MATIEK, žiaci spestrujú aj iné podujatia svojim kultúrnym programom.
V ramci školy poriadame športové akcie ako sú medzidtriedné športové zapolenia, pravidelne poriadame Deň olypioníkov (25.6.), zúčastňovali sme sa športových podujatí organizovaných CVČ Prešov (NIE DROGÁM). V rámci krúžkovej činnosti sme pripravovali žiakov na súťaže v brannom viacboji, flortbale či street hokeji, vybijanej, bedmintone, hasičských súťaží, basketbale, futbale a výtvarných súťaží. Škola zorganizovala spevácku súťaž Children star, kde v okresnom kole žiačka Vladimíra Dutková obsadila 2. miesto. Škola sa počas roka zapojila do zberu druhotných suroví papier 2 x, hliníkovu foliu, celoročne prebiehal zber plastových fliaš a v Deň narcisov škola odviedla na konto Košickej onkológie 23 000,- Sk.
V oblasti poskytovania služieb žiakom a rodičom , škola vypláca rodičom dochádzajúcim žiakom z Víťaza a Fričoviec cestovne v plnej výške. Za 1. polrok sme vyplatili celkom 108 944,- Sk a v 2. polroku sumu 204 810,- Sk. Škola vypláca rodičom dávky v hmotnej núdzi pre žiakov, ktorí navštevujú našu školu.
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
A) Dlhodobé : Rekonštrukcia a modernizácacia budovy a telocvične ZŠ - bol zaregistrovaný
B) Krátkodobé : Moderná škola, Strom života, modernizácia školskej jedálne
C) V školskom roku 2007/2008 boli školou vypracované projekty: Na modernizáciu ŠJ pri ZŠ, v rámci modernizácie v oblasti IKT škola získala cez projetk učebné pomôcky v celkovej hodnote 200 000,- Sk. Na škole máme zriadené a funkčné tri počítačové účebne, dve s napojením na internet v ktorých je 30 počítačov. Okrem toho na škole využívame tri notebooky, videoprojektory a prenosnú tabuľu na projekciu v bežnej triede. Na prípravu vyučovacích hodín majú učitelia a vedenie školy ďalšich 5 počítačov. Tri počítače ďalej slúžia ekonómkam a vedúcej ŠJ pri ZŠ.
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 21.- 24.11.2005
Druh inšpekcie: Komplexná
Ak bola inšpekcia vykonaná v šk. roku 2007/2008, uveďte predmety a oblasti (riadenie, proces, podmienky), v ktorých bola dosiahnutá úroveň:
- veľmi dobrá
- dobrá
- priemerná
- málo vyhovujúca
- nevyhovujúca
- kľúčové pozitívne stránky školy
- oblasti vyžadujúce zlepšenie
V súvislosti so zabezpečením výchovnovzdelávacieho procesu uviesť hodnotenie
- priestorov školy (učebne, odborné učebne, telocvične, ihriská, školská jedáleň a pod.) : ZŠ je priestorovo vybavená len priemerne, nie sú zriadené špeciálne učebne pre nedostatok priestorov. Existujúce učebne sú esteticky a priestorovo veľmi dobre vybavené školským nábytkom a esteticky na veľmi dobrej úrovni. Odborné učebne už ako som spomínal nemáme pre nedostatok priestorov. Škola vlastní vyhovujúcu telocvičňu, jedno viacúčelové asfaltové ihrisko a pomerne na kapacitu malú školskú jedáleň. Technickú výchovu vyučujeme v školskej dielni a taktiež využívame v celku vyhovujúcu zariadenú školskú kuchynku.
- zabezpečenie výučby učebnými pomôckami :Škola zabezpečila nákup vhodných vyučovacích pomôcok pre každý predmet a v tejto oblasti je veľmi dobre zabezpečená v každej oblasti V-V procesu.
- stručnú analýzu súčasného stavu : Všetci vyučujúci našej školy majú požadované vysokoškolské vzdelanie, svoju odbornosť zvyšujú návštevou odborných seminárov a mnohí navštevujú priebežné vzdelávania, ktoré poriada Metodicko pedagogické centrum v Prešove. Všetci sú absolventmi kurzu pre prácu s počítačom. Naša škola v rámci gramotnosti pre prácu s počítačom organizovala školiaci kurz, ktorý prevádzal p. Mgr. Kamil Olejár, tento je aj na slovo vzatý odborník a je správcom našich počítačových učební. Škola má vytvorené priaznivé podmienky na úspešnú vyučbu všetkých vyučovacích predmetov. Je kvalitne zabezpečená vhodnými učebnými pomôckami, didaktickou a počítačovou technikou. Túto vyučujúci vhodne využívajú na svojich vyučovacích hodinách. Nedostatkom je, že nemáme zriadené odborné učebne z nedostatku priestorových možnosti. Úroveň vedomosti žiakov je vcelku dobrá, určité nedostatky vo vedomostiach sú v cudzích jazykoch, ktoré sú spôsobené hlavne slabým prístupom žiakov k ich nadobúdaniu. Odbornosť vyučovania v tomto školskom roku je 87,30 %, neodborne vyučujeme hlavne výchovné predmety, dejepis a zemepis.
- potreby a pripravované plány : Zvyšovať odbornosť učiteľov prvého stupňa na cudzí jazyk, ktorý chceme od nového školského roka vyučovať podľa rozšíreného variantu na cudzie jazyky od 1. ročníka ZŠ. Efektívnejšie využívať učebné pomôcky na vyučovaní a hlavne pedagogickou propagandou medzi rodičmi a žiakmi zvýšiť uvedomelý prístup žiakov k učeniu, hlavne k vedomostiam v cudzom jazyku aj vzhľadom k vstupu SR do EÚ. Ďalej ešte učelnejšie využívať výpočtovu techniku vo vyučovacom procese, využívať učebné texty a programy vo vyučovaní.
Škola ďalej planuje dokúpiť nový školský nábytok do tried a vhodne zabezpečiť sociálne zariadenia v škole.
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
Dotácie zo štátneho rozpočtu sú realizované normatívnym financovaním školstvá SR schválené NR.
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
Táto oblasť je zabezpečená dofinancovaním rodičov pre stravovanie žiakov v školskej jedálni pri ZŠ a malými vecnými či finančnými darmi rodičov či sponzorov pri hromadných akciach školy, hlavne Dňa detí a školských výletov jednotlivých tried, či poplatkom za plavecký a lyžiarsky výcvik.
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
Škole v tomto školskom roku odovzdalo celkom 235 žiakov vzdelávacie poukázy, ostatní žiaci odovzdali vzdelávacie poukazy novo otvorenému CVČ, ktoré spravuje obec. Za 1. polrok sme obdržali a vyplatili za VP celkom 94 000,- Sk, v druhom detto. Tie sme využili hlavne na zabezpečenie chodu krúžkov pomôckami, preplatením cestovného na súťaže a exkurzie a vyplatenie vedúcim za vedenie krúžkov. Vedúci pravidelne mesačne odovzdávajú vedeniu školy výkazy pracovnej činnosti krúžku a pri činnosti sa riadia celoročným plánom práce. Ich cieľom je, aby počas školského roka žiak navštivil vybraný krúžok pravidelne minimálne 6O hodín počas celého školského roka.
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
Škola ziskáva finančné prostriedky od Obce formou dotácii za prenájom školských priestorov (telovcične a budovy školy), za odpredaj vyradených učebných pomôcok a nábytku, ktoré škola využíva na dokúpenie športových a učebných pomôcok. Celkovú finančnú výšku vyjadrím na konci kalendárneho roka.
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
Formou sponzorstvá na úspešnú reprezentáciu školy v bedmintone, mladých hasičov a iných aktivít školy sme zatiaľ dostali sponzorský dar od p. Foriša - pletací stroj na zhotovenie výplni do bedmintonových rakiet. Získané finančné prostriedky využijeme na skvalitnenie prípravy a výstroja bedmintonistov a mladých hasičov, ktorí sa pravidelne pripravujú na postup a víťazstvo v Celoštátnom kole hry Plameň 2008, ktoré sa uskutoční 4.-5.7.2008 v Topolčanoch.
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky: Vedomostná úroveň žiakov školy je v celku dobrá. Evidujeme značný počet žiakov, ktorí sa na vyučovanie pravidelne pripravujú a dosahujú výborné výchovno-vzdelávacie výsledky, tí úspešne školu reprezentujú v rôznych vedomostných, estetických a praktických súťažiach. Z celkového počtu žiakov je slabo vedomostne zastúpený priemerný prospech a bohužiaľ evidujeme pomerne veľa žiakov, ktorí sa na vyučovanie slabo alebo vôbec nepripravujú a ich úroveň vedomostí je samozrejme slabá až nevyhovujúca.
Výborné výsledky každoročne dosahuje škola v športových mimoškolských aktivitách, hlavne v bedmintone ( v tomto školskom roku máme troch žiakov, ktorí sú v rebričku SR do 10. miesta a Dávid Balucha v kategórii 11.-13 ročných je na Slovensku najlepší), naďalej sú výborní mladí hasiči, hlavne družstvo dievčát, ktorí doposiaľ nenašli premožiteľa na Slovensku, veľmi dobre im sekundujú aj chlapci, ktorí sú aktuálne halový majstri Slovenska vo Svite (Pohár prezidenta DPO SR). V rámci Slovenska si výbornú výkonnosť urdžujú aj branni viacbojari. Na jesenných M-SR získali 2. miesto a na Medzinárodných M-ČR obsadili tiež pekné druhé miesto.
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť: Nedostatky evidujeme v slabej príprave a vedomostiach žiakov v cudzích jazykoch (AJ,NJ) aj napriek tomu, že tieto vyučujeme kvalifikovane a vyučujeme ich v delených triedach. Ďalej je potrebné viesť hlavne nadaných žiakov k nadobúdaniu vedomosti aj mimo povinného učiva, aby pri olympiádach dosahovali ešte lepšie vedomosti a výsledky. Kvalitnejšie šíriť pedagogickú propagandu potreby získavania vedomosti hlavne u slaboprospievajúcich žiakov a s rodičmi pravidelne konzultovať formou aj návštev jednotlivých rodín potrebu získavania vedomosti a uplatnenia sa na trhu práce.
Návrh opatrení:
1. Naďalej pravidelne sa pripravovať na vyučovacie hodiny, využívať nové progresívne formy a metódy práce vo vyučovacom procese.
T: úloha stála Z: vyučujúci
2. Hľadať vhodné metódy a formy práce. Vzužívať moderné učebné pomôcky a programy na spestrenie a zefektívnenie vyučovacích hodín, viesť žiakov k uvedomelému pravidelnému prístupu prípravy na vyučovanie. Hľadať motivačné formy práce.
T: úloha stála Z: vyučujúci
3. Zlepšiť kvalitu výchovno-vzdelávacieho procesu vo vyučovaní cudzích jazykov AJ, NJ, a zdôrazňovať žiakom potrebu získavania veedomosti i vzhľadom k vstupu SR do EÚ a potreby znalosti cudzieho jazyka na trhu práce a následného uplatnenia v živote.
T: školský rok 2008/2009 Z: vyučujúci CJ
4. Aj naďalej kvalitne prevádzať kontrolnú a hospitačnú činnosť zo strany vedenia školy i vedúcich PK, zamerať sa na tie vyučovacie predmety, kde úroveň vedomosti žiakov nie je na žiaducej úrovni.
T: školský rok 2008/2009 Z: vedenie školy a ved. PK
5. Naďalej pravidelne s kvalitne pripravovať žiakov na rôzne vedomostné, estetické a športové podujatia. Uskutočňovať pravidelné tréningy s cieľom úspešne reprezentovať školu a obec.
T: úloha stála Z: ved. krúžkov
6. Zabezpečiť školu moderným nábytkom do tried a uskutočniť rekonštrukciu sociálnych zariadení.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín |
|---|---|---|
| anglický jazyk - 2. stupeň | 11 | 1 |
| aranžovanie kvetov | 11 | 1 |
| bedmintonový - 1. stupeň | 26 | 1 |
| bedmintonový - 2. stupeň | 24 | 1 |
| ekologický | 25 | 1 |
| francúzsky jazyk | 17 | 1 |
| hravá matematika | 24 | 1 |
| Krúžok kolektívnych športov | 12 | 1 |
| Matematika pre 7.roč. | 16 | 1 |
| nemecký jazyk | 11 | 1 |
| poznávanie prírody,zdravoveda | 21 | 1 |
| požiarnický | 28 | 2 |
| stolnotenisový | 10 | 1 |
| strelecký a viacbojárský | 25 | 1 |
| školský časopis | 31 | 2 |
| technická výchova | 9 | 1 |
| volejbalový | 19 | 1 |
Vypracoval: Mgr. Emil Fotta
V Širokom, 26. júna 2008
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 27. júna 2008
Powered by aSc EduPage