V sobotu, 17.3.2018, nás, turistov zo ZŠ Široké, neodradilo ani mrazivé počasie. Vydali sme sa na cestu za dobrodružstvom. Najprv naše kroky viedli do Važeckej jaskyne. Ohúrili nás kosti jaskynného medveďa, tigra a nosorožca. Obdivovali sme krásne kvapľové útvary. Potom sme v Gánovciach vyliezli na travertínovú kopu a predstavovali si, ako sa asi cítil Koloman Koky, keď našiel odtliatok mozgovne neandertálca. Vzácny nález je síce uložený v Múzeu v Prahe, ale my sme mali možnosť zažiť kus histórie v archeoparku. V Spišskej Novej Vsi sme si vyšliapali na najvyššiu vežu nielen na Slovensku, ale aj vo východnej Európe. Je vysoká 87 metrov a ponúkla nám krásny výhľad na celé mesto. Dozvedeli sme sa, že gotická veža bola pôvodne drevená, po veľkom požiari ju znovu postavili z kameňa. Cestou na Spišský salaš, kde sme sa trošku zahriali a posilnili, sme sa zastavili na Sivej brade. Nakoniec sme si našu kondičku preverili na Dreveníku. Prešli sme Rajom, ale aj Peklom a bola to poriadna skúška odvahy pre mnohých z nás. Príjemne unavení a plní dojmov sme sa večer vrátili domov.
Mgr. A. Kočerhová, Mgr. J. Iskrová. Mgr. K. Baluchová
