20. 9. 2019 sa na našej škole uskutočnila verejná finančná zbierka BIELA PASTELKA na pomoc ľuďom so zrakovým postihnutím. Vyzbieralo sa 124, 70 €. Všetkým darcom zo srdca ďakujeme.
20. 9. 2019 sa na našej škole uskutočnila verejná finančná zbierka BIELA PASTELKA na pomoc ľuďom so zrakovým postihnutím. Vyzbieralo sa 124, 70 €. Všetkým darcom zo srdca ďakujeme.
Naša škola si nenechá ujsť príležitosť zúčastniť sa už na piatom ročníku Európskeho týždňa športu a preto v piatok 27.septembra 2019 ukážeme všetkým, že
Pre všetkých žiakov bude tento piatok 27.9.2019 pripravených v novej telocvični, v starej telocvični, na ihrisku za starou telocvičňou a na dolnej chodbe viac ako 20 stanovíšť s rôznymi tradičnými aj netradičnými športovými disciplínami. Preto sa v piatok oblečieme športovo, nezabudneme na naše školské tričká, obujeme športovú obuv, prinesieme si desiatu, dostatok pitia a stretneme sa dole v šatniach. V tento deň budú všetky triedy zamknuté. Vyučovať sa nebude podľa rozvrhu, ale v telocvični, na ihrisku i v škole na chodbe všade budeme cvičiť, súťažiť a športovať. Prichystáme si aj tenisky alebo cvičky z úboru do novej telocvične. Do novej telocvične budeme vstupovať LEN po skupinách a LEN PREZUTÍ do tenisiek z úboru podľa tohto harmonogramu:
VEĽKÁ PRESTÁVKA – desiata
3. Skupina – 10, 00 – 10,40 - 5. – 6. ročník
4. Skupina – 10, 45 – 11,25 - 7. – 8. ročník
5. Skupina – 11, 30 – 12,25 - 9. ročník
Kým bude jedna skupina v novej telocvični, ostatní žiaci budú športovať v starej telocvični, vonku a na chodbe.
Po skupinách bude športový program aj končiť, aby sme sa po športovom výkone mohli v pokoji najesť v školskej jedálni:
1.– 2. ročník – končí o 11,30 hod.
3.– 4. ročník – končí o 11,45 hod.
5. ročník – končí o 12,00 hod.
6. ročník – končí o 12,10 hod
7. ročník – končí o 12,20 hod.
8. ročník – končí o 12,30 hod
9. ročník – končí o 12,40 hod
Nech vás tento deň motivuje k aktívnemu pohybu, pravidelnému športovaniu a zdravému životnému štýlu.
Športom žije naša škola,
výzvy vždy rád niekto zdolá.
V našej škole, tam to žije,
Vždy sme plní energie.
Šport nás teší, pohyb baví,
Chceme byť šťastní a zdraví.
S učiteľmi každý deň,
Plníme si ten náš sen.
Hýbeme sa všetci spolu,
Rozhýbeme celú školu.
Srdcu blízky je nám pohyb,
nemá o tom nikto pochýb.
Športové dni radi máme,
vieme, že si zabeháme.
Pre radosť aj pre zábavu,
dajme modrú nášmu zdraviu.
Dňa 18.septembra 2019 sa žiaci 6.- 9. ročníka našej základnej školy zúčastnili exkurzie s názvom Európsky deň jazykov na pôde Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Spoločne s vyučujúcimi p. uč. Zuzanou Čekonovou, p. uč. Miroslavou Zelinkovou a p. uč. Stanislavom Kupským navštívili aulu na Kostlivého ulici a budovu Platón na Filozofickej fakulte UPJŠ, kde sme sa zúčastnili speváckej súťaže Prelož a zaspievaj. Okrem tejto zaujímavej aktivity si študenti FF UPJŠ pre žiakov pripravili aj vedomostný kvíz s názvom Milujem jazyky EÚ. Žiaci mali možnosť nahliadnuť do univerzitných priestorov a prezrieť si budovy, v ktorých prebieha vyučovanie študentov UPJŠ. Program bol veľmi zaujímavý a všetci si z tejto exkurzie odnášame veľa krásnych spomienok. Už sa veľmi tešíme na ďalší ročník tohto zaujimavého podujatia.
20. septembra sa na našej škole uskutoční verejná zbierka BIELA PASTELKA, ktorú organizuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska.
V tento deň navštívia žiačky našej školy všetky triedy, a tak budeme môcť akoukoľvek sumou podporiť ľudí so zrakovým postihnutím.
"Život je krajší, keď sa v ňom máte o koho oprieť."
Oznamujeme rodičom ceny pomôcok na ANJ v tomto školskom roku:
- Busy Bee 1. a 2. ročník, učebnica a pracovný zošit 5,50€
- Family and Friends 3. a 4. ročník, pracovný zošit 6,85€
- Project 4th ed., 5.-9- ročník, pracovný zošit s CD 7,70€

sV školskom roku 2019/2020 môžeme na našej škole otvoriť tréningovú skupinu O2 Športovej akadémie Mateja Tótha za zvýhodnený poplatok 16€ mesačne na žiaka.
Na tréningoch sa venujeme všeobecnej pohybovej príprave, ktorá je potrebná pre každý šport. Pripravujeme deti na športové výkony, učíme ich správne vykonávať pohyb a formy, akými to realizujeme, sú plné radosti a hier.
Prihlásiť sa môžu všetci, ktorí sú v školskom roku žiakmi 1.-4. ročníka. Tréningy by boli v utorok a vo stredu od 13,30 - 14,30 hod. Prihlásiť sa je potrebné 20.9.2019 .
Kontakt: viktoria.balogova@zssiroke.edu.sk alebo anna.baranova@zssiroke.edu.sk
Riaditeľka ZŠ Široké oznamuje žiakom a ich rodičom, že slávnostné otvorenie školského roka 2019/2020 bude 2. septembra 2019 o 9.00 (po sv. omši). Žiaci si prinesú prezuvky. Žiaci prvého ročníka si prinesú so sebou aj školské tašky. Žiaci druhého ročníka donesú pre prváčikov kytičky kvetov. V prvý deň školského roka je potrebné, aby sa záujemcovia o stravovanie prihlásili v školskej jedálni u vedúcej, p. Semanovej. Strava sa vydáva od 3.9.2019. ŠKD je v prevádzke od 3.9.2019
Radosť v očiach prváčikov, ktorí úspešne ukončili prvý ročník, ako aj slzy na tvárach našich deviatakov, ktorí sa s nami za zvučného spevu rozlúčkovej piesne a príhovorov lúčili, sme slávnostne ukončili školský rok 2018/2019. Dúfame, že žiaci odchádzajú na prázdniny plní nových poznatkov, skúseností, zážitkov a kamarátstiev a po dvoch mesiacoch prázdnin sa opäť budú tešiť na školské lavice.Prázdninám zdar!
Do galérie Výlet 1.A,1.B,2.A,2.B,3.A,3.B boli pridané fotografie.
Vo štvrtok 13.6. sme boli s našimi prvákmi, druhákmi i tretiakmi na spoločnom školskom výlete. Deň bol náramne horúci a tak sme sa boli schladiť v Belianskej jaskyni. Pri dĺžke 1370 m sme zdolali spolu 874 schodov a mohli obdivovať stalagmity, stalagtity a stalagnáty. Obed sme si dali v krásnych priestoroch Kúpeľov Červený Kláštor Smerdžonka, kde sme sa opäť schladili na chodníku, ktorý prechádzal cez jazierko. Tí odvážnejší si prešli napríklad aj po šiškách. Následne sme si boli pozrieť múzeum Červený Kláštor. Domov sme sa vracali unavení, no plní zážitkov.
17.6 – 21.6.2019
Tento týždeň sme boli v škole v prírode v Ždiari. Veľmi sa nám páčilo aj na Strednici, kde bol krásny výhľad na Belianske Tatry. V utorok sme boli v Belianskej jaskyni, kde sme prešli 874 schodov. V stredu sme išli aj do Bachledovej doliny na chodník korunami stromov. Keď sme vyšli na vežu začalo pršať. Kým sme prišli do penziónu boli sme celý mokrí. Vo štvrtok sme navštívili sme aj prezidentský lovecký zámok Hohenlohe v Tatranskej Javorine. V Ždiarskom múzeu sme videli nádherné kroje. V penzióne Kamzík nám varili výborné jedlá. Mali sme tam rôzne aktivity a diskotéku. Škoda, že sme tam boli iba jeden týždeň. Na tieto zážitky nikdy nezabudneme. Za celý týždeň sme prešli 74 072 krokov čo je približne 55,5 km.
Zapísali : žiaci 4.B
Vážení rodičia od 24.6. do 27.6. bude vyučovanie na prvom stupni končiť 4. vyučovacou hodinou, na druhom stupni 5. vyučovacou hodinou. Vo štvrtok 27.6. a piatok 28.6. ŠKD nebude. V piatok 28.6. o 8:00 bude svätá omša v Kostole sv. Mikuláša. O 9:00 hod bude slávnostné ukončenie školského roka a po ňom odovzdávanie vysvedčení. V školskej jedálni sa v piatok nevarí.
Blahoželáme našim prvákom R. Kollárovej a O. Nehilovi k absolútnemu úspechu v súťaži English Star. Obaja dosiahli maximálny počet bodov. Ďakujeme aj všetkým zúčastneným žiakom, ktorí sa popasovali s náročnými úlohami, i pani učiteľke M. Baranovej, ktorá súťaž zorganizovala. O rok tu bude súťaž znova, nezabudnite sa prihlásiť.
Meno Ročník Počet bodov Percentá
Rebeka Kollárová 1. 50 100%
Kristína Andraščíková 1. 47 94%
Ondrej Nehila 1. 50 100%
Laura Imrichová 2. 57 95%
Henrieta Krescanková 2. 55 92%
Igor Štofaňák 2. 55 92%
Veronika Gurčíková 3. 48 69%
Nikola Andraščíková 3. 53 76%
Kamil Kundek 3. 59 84%
Dávid Rypák 3. 62 89%
Nela Zábrecká 3. 57 81%
Eliška Žembová 3. 50 71%
Charlotte Kollárová 3. 60 86%
Valentína Balogová 4. 69 99%
Natália Senovská 4. 45 64%
Júlia Štofaňáková 4. 65 93%
Marko Blizman 6. 92 92%
Tatiana Baluchová 6. 95 95%
Benjamín Hvizdoš 6. 92 92%
Adam Sabol 7. 86 86%
Nikola Cicoňová 8. 87 87%
Roman Andraščík 9. 97 97%
Do galérie 1. turnaj MARIÁN HOSSA TROPHY boli pridané fotografie.
"Rozbehli" sme sa s projektom MARIÁN HOSSA TROPHY v sezóne 2019 aj v regióne Prešov v trošku oklieštenej zostave, keďže družstvo z Terne prísť nemohlo. Turnaj sme odohrali na multifunkčnom ihrisku v Chminianskych Jakubovanoch. S počasím to vyzeralo rôzne, najprv dážď, no potom žiadna horúčava. Super na turnaj. Pekné akcie, veľa gólov a hlavne všetci bez zranení.
Vážení rodičia, skrátené vyučovanie z dôvodu vysokých teplôt je rozhodnutím riaditeľky školy zrušené dňom 17.6.2019. Od zajtra 18.6.2019 bude vyučovanie prebiehať v bežnom režime.
Piataci si „dali čas“
V RTVS ich "čekuj zas" .
V napínavom dueli,
so súperom z Bratislavy
statočne sa pasovali.
Či sa im vyhrať podarí,
zistíš v septembrovom vydaní.
V pondelok 10.6.2019 sa žiaci VII.B a VIII.B so svojimi triednymi učiteľmi M. Roháčom a J. Turekovou vybrali na školský výlet. Najprv sme zamierili na Spišskú Maguru, aby sme sa prešli po Chodníku v korunách stromov v Bachledovej doline. Počasie bolo na turistiku ideálne. Výšľap do výšky cca 1 200 m n.m. dal niektorým zabrať, no panoramatický pohľad na všetky svetové strany za to stál. Videli sme Belianske Tatry, Tri koruny nad Dunajcom, v opare sa dokonca črtala vzdialená oravská Babia hora. Na vyhliadkovej veži si odvážlivci vyskúšali pochôdznu sieť vo výške 34 m nad zemou. Neodradil nás ani nepríjemne pofukujúci nárazový vietor. Po výdatnom obede sme zbehli do doliny a nabrali smer na Svit, kde nás čakali motokáry. Na niektorých jazdcoch nebolo badať, že ešte nemajú ani občiansky preukaz. Odvážne a zručne kľučkovali medzi pneumatikami, predbiehali "slimákov" na trati a radovali sa z každej prejazdenej sekundy. Naše adrenalínové zážitky sú zvečnené na fotografiách a videách. Určite budeme na náš vydarený výlet ešte dlho spomínať.
Do galérie Exkurzia v Bratislave boli pridané fotografie.
V utorok 4.6.2019 sme sa s vybratými žiakmi zúčastnili na exkurzii v našom hlavnom meste, v Bratislave. Pre niektorých žiakov to bolo prvé stretnutie s "Krásavicou na Dunaji." Žiaci 5.A a ostatní piataci boli vybratí do súťaže RTVS Daj si čas. Kým oni súťažili, ostatní obdivovali kultúrne pamiatky a krásy metropoly Slovenska. Navštívili sme Slavín, Bratislavský hrad, prešli sme sa po Starom meste, obdivovali Slovenské národné divadlo a ochutnali výbornú zmrzlinu, ktorú nám závidel aj slávny Čumil. Cez most SNP okolo vyhliadkovej veže UFO sme prešli do Petržalky, kde sa rozprestiera najstarší verejný park v strednej Európe, Sad Janka Kráľa. Poprechádzali sme sa po nábreží Dunaja, obdivovali výhľad a stavby, ktoré poznáme hlavne z televízie. Zahliadli sme aj tváre známe z televíznej obrazovky a bez fotky sme neodišli. O tom, že to bol skvelý výlet, svedčí veta našej žiačky: "Pani učiteľka, mne sa konečne splnil sen!" Domov sme sa vrátili unavení, uchodení, utrápení veľkým teplom, ale šťastní. Veríme, že ešte budeme mať príležitosť vrátiť sa do Bratislavy a vidieť aj ďalšie zaujímavé miesta.
Mgr. A. Kočerhová, Mgr. K. Minaričová
20.11. sa na našej škole uskutočnila Bubnovačka "Aby bolo deti lepšie počuť!" S násilím sa môžeme vysporiadať len tak, že ho nebudeme bagatelizovať, prehliadať a vnímať ako niečo, čo sa „…nás predsa netýka…“. Práve preto sa od roku 2014 vždy v novembri organizuje toto podujatie, ktoré je tradíciou aj na našej škole. Organizuje sa to pri príležitosti 19. novembra, Svetového dňa prevencie týrania a zneužívania detí. Žiaci si do školy priniesli predmety, ktorými 1 minútu bubnovali o 10h.
Powered by aSc EduPage