1. 4. 2019
Skončil sa marec, mesiac venovaný knihám. Ako sme vás už informovali, žiaci sa mali možnosť zapájať do rôznych aktivít, ktorých cieľom bolo podporiť a zlepšiť ich vzťah ku knihám a k čítaniu. O to, že hodiny literatúry boli iné ako obvykle, sa postarali aj rôzni hostia, ktorí prišli žiakom prečítať kúsok zo svojej obľúbenej knihy. Hneď v prvom marcovom týždni sa uskutočnilo školské kolo Hviezdoslavovho Kubína, žiaci mali možnosť sa zapojiť do súťaže „Knižná šifra“ a hádať názov knihy. Najzaujímavejšou novinkou tohto mesiaca boli „Čitateľské kútiky“ na rôznych miestach školy, kde si mohli žiaci prečítať niekoľko riadkov zo svojich obľúbených kníh. Pre veľký záujem ostanú kútiky žiakom k dispozícii aj nasledujúci mesiac. Triedy spolu s triednymi učiteľmi si pripravili „Čitateľské dvierka“ , ktoré potom na záverečnom vyhodnotení sami prezentovali. Jednou z aktivít bola aj celoškolská akcia „Číta celá škola“, kedy sme potichu, nahlas a naraz čítali jednu minútu. Do tejto akcie sa zapojilo spolu 329 žiakov a 12 učiteľov našej školy. Počas „Čitateľského maratónu“ čítalo nepretržite od 8.00 do 13.00 presne 100 žiakov a prečítali spolu 286 strán. Celý mesiac putoval po škole zošit, do ktorého všetky triedy písali príbeh celej našej školy. Napokon, 27. marca sme sa všetci zhromaždili v telocvični , kde sme si vypočuli celý príbeh pod názvom A takýto krásny príbeh si tu žijeme... Vypočuli sme si aj umelecké prednesy víťazov školského kola súťaže Hviezdoslavov Kubín a nechýbalo ani slávnostné vyhlasovanie víťazov všetkých literárnych súťaží. Dúfame, že aj o rok sa takto stretneme, pretože oslava Marca – mesiaca knihy sa stala našou každoročnou tradíciou.